Co dziś robią siatkarscy mistrzowie świata z 2014 roku?

Siatkówka

Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Michał Winiarski - to tylko trójka z czternastu mistrzów świata, którzy w 2014 roku dali siatkarskim kibicom drugie mistrzostwo świata dla polskiej reprezentacji. Po ośmiu latach od tego sukcesu sprawdzamy co słychać u wszystkich złotych medalistów historycznego turnieju.

Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Mateusz Mika i Rafał Buszek - ta czternastka dokonała historycznego sukcesu zdobywając dla Polski drugie mistrzostwo świata w historii występów na tym turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w siatkówce plażowej: Czwarte miejsce Michała Bryla i Bartosza Łosiaka

 

Wszystko wydarzyło się w wielkim finale, w którym Polacy pokonali w katowickim Spodku Brazylię 3:1 dokładnie 21 września 2014 roku, a więc łatwo policzyć, że od historycznego wydarzenia minęło już osiem lat, co w sporcie niekiedy stanowi "wieczność".

 

Co aktualnie robią ówcześni mistrzowie świata? Którzy z nich zagrają na kolejnych mistrzostwach w 2022 roku, a którzy zakończyli już sportowe kariery? Zobacz co słychać u mistrzów świata z 2014 roku w naszej galerii.

 

 

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie