Liga Mistrzów: Były piłkarz Wisły Kraków bohaterem Viktorii Pilzno. Faza grupowa nie dla Karabachu Agdam

Viktoria Pilzno wyeliminowała Karabach Agdam

Piłkarze z Pilzna przegrywali po pierwszej połowie rewanżowego meczu z Karabachem Agdam 0:1. W drugich 45 minutach odwrócili jednak losy rywalizacji i pokonali przyjezdnych z Azerbejdżanu 2:1. Decydującą bramkę dla mistrzów Czech zdobył były napastnik krakowskiej Wisły Jan Kliment!

Przed tygodniem w Baku padł bezbramkowy remis, który nie rozwiał praktycznie żadnych wątpliwości przed rewanżem. Sprawa awansu pozostawała więc otwarta, dlatego wszystko miało rozstrzygnąć się we wtorkowy wieczór na Doosan Arenie w Pilźnie.

Po pierwszej odsłonie rewanżowego pojedynku w lepszych nastrojach byli zawodnicy Karabachu. W 38. minucie wybitą przez defensorów gospodarzy piłkę przyjął na klatkę piersiową Filip Ozobic, po czym następnie w kapitalny sposób uderzył ją z powietrza lewą nogą. Jindrich Stanek nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Jak jednak wiadomo, liczy się tylko ten rezultat, który widnieje na tablicy wyników po końcowym gwizdku sędziego. Viktoria po przerwie zdołała się podnieść i wyprowadziła dwa zabójcze ciosy. Najpierw w 58. minucie katastrofalny błąd popełnił bramkarz gości i futbolówkę do opuszczonej przez niego bramki bardzo przytomnie skierował Jan Kopic. Kwadrans później gospodarze byli już na prowadzeniu w dwumeczu. Z najbliższej odległości czubkiem buta piłkę w siatce umieścił Kliment, który przed tym sezonem dołączył do Viktorii z krakowskiej Wisły. Mistrzowie Azerbejdżanu nie zdążyli już odpowiedzieć i Pilzno mogło rozpocząć świętowanie.

Przypomnijmy, że to właśnie zespół Karabachu Agdam wyeliminował z eliminacji Champions League Lecha Poznań (0:1, 5:1).

Viktoria Pilzno - Karabach Agdam 2:1 (0:1)

Bramki: Jan Kopic 58, Jan Kliment 73 - Filip Ozobic 38

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Viktoria Pilzno.