Liga Mistrzów: AC Milan zremisował z Red Bull Salzburg

AC Milan zremisował na wyjeździe z Red Bull Salzburg.

AC Milan zremisował z Red Bull Salzburg 1:1 w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramkę dla austriackiej drużyny zdobył Noah Okafor, z kolei gola na koncie gości zapisał Alexis Saelemaekers.

Spotkanie odbyło się na Red Bull Arenie w austriackim Salzburgu i to gospodarze jako pierwsi popisali się bramką, obejmując prowadzenie. Piłkę po podaniu Fernando do siatki skierował Noah Okafor i w 28. minucie mieliśmy wynik 1:0.

Piłkarze AC Milan usiłowali szybko odpowiedzieć i dokonali tej sztuki w 40. minucie. Piłkę po akcji wykreowanej przez Rafaela Leao do bramki Philippa Kohna wbił Alexis Saelemaekers i zrobiło się 1:1. Na tym ważne wydarzenia pierwszej połowy się zakończyły.

W drugiej partii obie ekipy próbowały swoich sił w ataku, ale żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. Jeszcze w samej koncówce doliczonego czasu gry strzał na bramkę oddał Leao, ale piłka uderzyła zaledwie w słupek. Tym samym mistrz Włoch musiał pogodzić się z remisem na wyjeździe w swoim pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Red Bull Salzburg - AC Milan 1:1 (1:1)

Bramki: Noah Okafor 28 - Alexis Saelemaekers 40