Diamentowa Liga: Pięcioro Polaków wystąpiło w Zurychu

Natalia Kaczmarek

W ostatnim w tym roku mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu startowało pięcioro reprezentantów Polski. Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek pobiegły na 400 m, Pia Skrzyszowska na 100 m ppł, Damian Czykier na 110 m ppł i Michał Rozmys na 1500 m.

Bieg na 400 m wygrała Marilaidy Paulino, która ustanowiła rekord Dominikany i osiągnęła najlepszy w tym roku wynik na świecie - 48,99. Druga była jej rodaczka Fiordaliza Cofil (49,93). Trzecie miejsce zajęła Sada Williams z Barbadosu (49,98).

Kaczmarek czasem 50,74 została sklasyfikowana na piątej pozycji, a tuż za nią przybiegła Kiełbasińska (50,93).

Najszybszym zawodnikiem na dystansie jednego okrążenia bieżni był Kirani James z Grenady. Wicemistrz świata z Eugene uzyskał czas 44,26. Tuż za nim przybiegli Amerykanie: Bryce Deadmon (44,47) i Vernon Norwood (44,66).

Rekordzistka świata Tobi Amusan wygrała bieg na 100 m ppł. Nigeryjka czasem 12,29 ustanowiła rekord mityngu. Druga była Amerykanka Tia Jones (12,40). Skrzyszowska ukończyła bieg na siódmej pozycji, osiągając 10. wynik w karierze - 12,72.

Amerykanin Grant Holloway był najszybszy w biegu na 110 m ppł. Mistrz świata finiszował w czasie 13,02. Kolejne miejsca zajęli Jamajczycy: Rasheed Broadbell (13,06) i Hansle Parchment (13,26). Czykier był siódmy. Rekordzista Polski uzyskał czas 13,65.

Jakob Ingebrigtsen w biegu na 1500 m osiągnął najlepszy w tym roku wynik na świecie - 3.29,02. Tuż za Norwegiem przybiegli Kenijczyk Timothy Cheruiyot (3.30,27) i Australijczyk Oliver Hoare (3.30,59). Rozmys czasem 3.34,80 zajął 10. miejsce.