La Liga: Dwa gole Roberta Lewandowskiego. Pewna wygrana Barcelony

FC Barcelona rozbiła u siebie Elche 3:0 w meczu 6. kolejki La Liga. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania.

FC Barcelona przystąpiła do tego spotkania po porażce w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Była oczywiście zdecydowanym faworytem, o czym piłkarze Elche przekonali się bardzo szybko. Już w 14. minucie Gonzalo Verdu otrzymał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Robercie Lewandowskim. Od tego momentu "Blaugranie" miało grać się łatwiej.

Jeszcze przed przerwą Barcelona zdobyła bramkę. W 35. minucie ładną akcję wykończył polski snajper, który wykorzystał płaskie dogranie Alejandro Balde. To jego siódme trafienie w tym sezonie La Liga. Swojego dorzucił też Memphis Depay, który z łatwością oszukał w polu karnym Johna Chetauyę i mocnym uderzeniem trafił pod poprzeczkę.

Gospodarze nie zatrzymali się mimo korzystnego rezultatu. Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę już na początku drugiej części gry, kiedy to świetnie ustawił się w polu karnym, dopadł do bezpańskiej piłki i płaskim uderzeniem wpakował ją do siatki. Polak, który opuścił murawę w 72. minucie, ma już na koncie osiem bramek w lidze.

Po sześciu kolejkach "Blaugrana" ma na koncie 16 punktów i prowadzi w rozgrywkach La Liga. Oczko mniej ma na koncie Real Madryt, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Atletico.

FC Barcelona - Elche 3:0 (2:0)

Bramki: Lewandowski 34, 48, Depay 41.

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Garcia (58 Bellerin), Balde - Kessie (46 Gavi), de Jong, Pedri - Dembele (60 Raphinha), Lewandowski (72 Torres), Depay (59 Fati).

Elche: Badia - Palacios, Verdu, Bigas (77 Gonzalez), Clerc - Guti (53 Mercau), Chetauya, Gumbau - Tete Morente (68 Ponce), Boye (68 Josan), Fidel (53 Quina).

Żółte kartki: Kessie, Torres - Bigas, Mercau.

Czerwone kartki: Verdu.