Magdalena Stysiak: W życiu nie zanotowałam takiego występu

Siatkówka
Magdalena Stysiak: W życiu nie zanotowałam takiego występu
fot. PAP
W szeregach biało-czerwonych znakomicie zaprezentowała się Magdalena Stysiak.

Reprezentantki Polski siatkarek pokonała Tajlandię 3:0 w swoim drugim meczu mistrzostw świata 2022. W szeregach Biało-Czerwonych znakomicie zaprezentowała się Magdalena Stysiak. - W życiu nie zanotowałam takiego występu, jeśli chodzi o blok. Jestem bardzo zadowolona. Gratulacje dla całego zespołu, bo grałyśmy na wysokim poziomie - przyznała zawodniczka.

Marta Ćwiertniewicz: Trudno stwierdzić, czy to atakująca, czy środkowa - Magdalena Stysiak. Zakończyłaś mecz na +22, osiem bloków. Czy Ty przypominasz sobie, żebyś zanotowała w kadrze taki występ?


Magdalena Stysiak: Co do bloku, to nie. W życiu nie zanotowałam takiego występu, jeśli chodzi o ten element. Jestem bardzo zadowolona. Gratulacje dla całego zespołu, bo grałyśmy na wysokim poziomie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były selekcjoner reprezentacji Włoch siatkarzy został wybrany do parlamentu


Czy zeszły trochę emocje? Przed tym meczem spodziewaliśmy się trudnego spotkania ze względu na to, że to azjatycka drużyna, która potrafi bronić i szybko grać. Pokazałyście natomiast, że to wy lepiej znacie ten styl gry.


Tak. Dwa dni analizowałyśmy ich ustawienie. Na treningach było naprawdę ciężko i nerwowo. Jak widać, przyniosło to jednak skutek. Jesteśmy bardzo zadowolone, bo ciekawie to wyglądało. Chcemy utrzymać ten poziom, który prezentujemy. Z takimi zespołami zawsze gra się ciężko. Wyszłyśmy bardzo dobrze nastawione. Najważniejsze, że nie miałyśmy przestojów. Cieszymy się z takiego wyniku.


W takim razie, jak się nastawić na mecz z Koreą, z którą kilka tygodni temu wygrałyście bardzo gładko w spotkaniach sparingowych.


Myślę, że nie ma różnicy. Nie ma znaczenia, jak wyglądały poprzednie mecze. Chcemy być bardzo dobrze nastawione do tego spotkania. Wiemy, że reprezentacja Korei Południowej potrafi zaskoczyć i dobrze grać w siatkówkę.

 

Marta Ćwiertniewicz/PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie