"Złotka" w Ergo Arenie! Legendarne siatkarki przypomniały się kibicom

Siatkówka
"Złotka" w Ergo Arenie! Legendarne siatkarki przypomniały się kibicom
fot. PAP/Adam Warżawa
Kibice w Ero Arenie mieli okazję zobaczyć legendy polskiej siatkówki.

19 lat temu polskie siatkarki zdobyły pierwszy w historii tytuł mistrza Europy. W trakcie meczu mistrzostw świata obecnej reprezentacji biało-czerwonych z Koreą Południową popularne "Złotka" pojawiły się na boisku gdańskiej Ergo Areny.

Dokładnie 28 września 2003 roku drużyna prowadzona przez nieżyjącego już Andrzeja Niemczyka pokonała w Ankarze Turcję 3:0 w finale mistrzostw Europy. Dwa lata później w Zagrzebiu powtórzyła ten sukces.

 

Zobacz także: Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo! Trwa dobra passa polskich siatkarek w MŚ 2022

 

W środowy wieczór spora grupa tamtej reprezentacji pojawiła się na parkiecie gdańskiej hali: Małgorzata Glinka-Mogentale, Aleksandra Jagieło, Maria Liktoras, Magdalena Śliwa, Izabela Bełcik, Joanna Mirek, Mariola Zenik. Były też obecne mistrzynie Europy z 2005 roku -Natalia Bamber-Laskowska, Milena Rosner oraz brązowa medalistka ME z 2009 roku - Joanna Kaczor. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski i wiceprezes Jacek Sęk wręczyli byłym reprezentantkom Złote Odznaki PZPS oraz kwiaty.

 

– To miłe, że wciąż o nas pamiętają, a dla nas to też świetna okazja, żeby znów się spotkać – przyznała Śliwa, która wówczas pełniła rolę kapitana zespołu.

 

Spora grupa kibiców na chwilę zapomniała o spotkaniu Polek z Koreankami i wykorzystała okazję, by zrobić wspólne zdjęcia ze znakomitymi w przeszłości siatkarkami.

 

Ceremonia w załączonym materiale wideo:

 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie