Fortuna 1 Liga: Cztery gole w meczu Arka Gdynia - Stal Rzeszów

Arka Gdynia i Stal Rzeszów podzieliły się punktami w meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie było emocjonujące i mogło się podobać.

- Myślę, że czeka nas fajny mecz, bo Arka to też nie będzie zespół stawiający na obronę, tylko będzie chciała grać w piłkę, taką mam przynajmniej nadzieję. Liczę na otwarte, fajne spotkanie i dużo piłki w piłce, a nie tego, czego kibic też nie lubi, czyli gry defensywnej, wybijania. Walka oczywiście musi być, ale nie może przesłaniać gry w piłkę - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego Piotr Głowacki.

Jak się okazało, słowa kapitana Stali Rzeszów potwierdziły się w stu procentach. W pierwszej połowie kibice nie mogli narzekać na nudę, oglądając w sumie cztery gole. Wynik z rzutu karnego otworzył Hubert Adamczyk. Kilka minut później wyrównał Głowacki, także z jedenastu metrów. Gospodarze znów objęli prowadzenie za sprawą Janusza Gola, jednak tuż przed przerwą na 2:2 kapitalnie trafił Bartłomiej Poczobut.

Po przerwie tempo nadal było wysokie i okazji do zdobycia bramek nie brakowało. Ostatecznie, żaden z piłkarzy nie wpisał się na listę strzelców w tej części spotkania. W efekcie rzeszowianie po raz pierwszy w historii zdobyli ligowe punkty w Gdyni.

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)

Bramki: Adamczyk 5 (k), Gol 16 - Głowacki 12 (k), Poczobut 44

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal (80. Przemysław Stolc), Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Marcel Ziemann - Kacper Skóra (59. Mateusz Stępień), Janusz Gol, Hubert Adamczyk, Christian Aleman, Omran Haydary (89. Mateusz Żebrowski) - Karol Czubak

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy (75. Kamil Pajnowski), Piotr Głowacki - Damian Michalik (75. Wiktor Kłos), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Dawid Olejarka (89. Kacper Piątek), Andreja Prokić (89. Ramil Mustafajew) - Patryk Małecki (75. Kacper Sadłocha)

Żółte kartki: Gol, Aleman, Stolc - Pęksa