Fortuna 1 Liga: Puszcza Niepołomice z kolejnym zwycięstwem

Puszcza Niepołomice z kolejnym zwycięstwem

Puszcza Niepołomice, rewelacja sezonu 1. ligi piłkarskiej, pokonała w 13. kolejce w Opolu Odrę 3:2 i zrównała się punktami z liderem Ruchem. To ósma wygrana drużyny z Małopolski w tym sezonie ligowym.

Piłkarze z Niepołomic do przerwy prowadzili 2:0 po golach Piotra Mrozińskiego i Lucjana Klisiewicza z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy kontaktową bramkę dla Odry zdobył Maksymilian Tkocz.

W 59. minucie goście znów prowadzili różnicą dwóch goli, tym razem po trafieniu Tomasza Wojcinowicza. Wynik ustalił w 82. minucie Mateusz Marzec.

Dzięki czwartemu zwycięstwu w pięciu ostatnich meczach, w których Puszcza zdobyła łącznie 14 bramek, drużyna Tomasza Tułacza umocniła się na pozycji wicelidera. Ma 26 punktów, podobnie jak lider Ruch.