MŚ siatkarek 2022: Finał Brazylia - Serbia. Relacja i wynik na żywo

Przed nami wielki finał siatkarskich mistrzost świata kobiet! Brazylia i Włochy powalczą o upragniony tytuł. Która z tych reprezentacji wzniesie do góry puchar? Zapowiada się niezwykle emocjonujące starcie. Relacja i wynik na żywo z meczu Brazylia - Serbia na Polsatsport.pl.

Brazylia w półfinale rozprawiła się z narodową drużyną Włoch. Zawodniczki z Ameryki Południowej w tym spotkaniu przegrały tylko jednego seta. Natomiast na poprzednim etapie turnieju Brazylijki mierzyły się z Japonkami. Było to o wiele bardziej wyrównane spotkanie. O tym, kto zagwarantuje sobie miejsce w półfinale, musiał zadecydować tie-break. Po zaciętej rywalizacji siatkarki z Brazylii wygrały ostatnią partię tego starcia.

Serbki podczas swojego poprzedniego meczu na czempionacie w czterech setach pokonały Amerykanki. Należy natomiast przypomnieć, że w ćwierćfinale ich przeciwniczkami były Polki. Biało-Czerwone pokazały się w tym starciu z bardzo dobrej strony. Mimo że podopieczne Stefano Lavariniego nie były faworytkami tego meczu, to były w stanie postawić się rywalkom. W tie-breaku lepsze okazały się przeciwniczki Polek.

Zaznaczmy, że w zbliżającym się meczu Serbki będą walczyły o drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata siatkarek z rzędu. Podczas finału turnieju rozgrywanego w 2018 roku w pięciu setach pokonały Włoszki. Czy serbskie siatkarki będą w stanie obronić prestiżowy tytuł mistrzyń świata?

Ostatni raz dwie reprezentacje, które teraz zagrają w finale czempionatu, mierzyły się ze sobą w lipcu 2022 roku podczas rywalizacji w Lidze Narodów. Tamto spotkanie zakończyło się triumfem Brazylii 3:1.

Relacja i wynik na żywo z meczu Brazylia - Serbia na Polsatsport.pl. Początek o 20:00.