EBL: Hit w Warszawie dla Legii

Legia Warszawa wygrała z Anwilem Włocławek

Dużo emocji w końcówce niedzielnego hitu Energa Basket Ligi w Warszawie! Ostatecznie Legia pokonała Anwil Włocławek 78:70.

Gospodarze na początku byli bardzo skuteczni z dystansu i po trafieniach Janisa Berzinsa, Raya McColluma i Devyna Marble’a szybko miała aż 12 punktów przewagi. Anwil miał spore problemy z zatrzymaniem świetnego ataku Legii. Dopiero późniejsze akcje Luke’a Petraska i Josha Bostica uruchomiły ofensywę gości. Zagranie Dariusza Wyki ustaliło wynik po 10 minutach na 28:18. W drugiej kwarcie akcje Greene’a oraz Petraska sprawiły, że włocławianie zbliżyli się już na zaledwie pięć punktów. Po chwili do remisu doprowadził Michał Nowakowski, a przyjezdni zanotowali łącznie serię 0:12. Obie ekipy miały jednak moment niemocy, którą po kilku minutach przerwał Petrasek. Po pierwszej połowie było 36:37.

Trafienia Josha Bostica pozwalały zespołowi trenera Przemysława Frasunkiewicza na powiększanie przewagi na początku trzeciej kwarty. Sytuację po chwili zmieniali jednak Devyn Marble oraz Grzegorz Kulka. Tym razem to Legia zanotowała świetną serię - 13:0! Później duet McCallum - Marble sprawił, że przewaga gospodarzy wzrosła do 10 punktów. Po 30 minutach było ostatecznie 60:54. Janis Berzins na początku kolejnej części meczu dawał jeszcze większą przewagę drużynie trenera Wojciecha Kamińskiego. Anwil walczył do samego końca - po trafieniach Josipa Sobina i Michała Nowakowskiego zbliżył się na zaledwie cztery punkty. Późniejszy efektowny wsad Petraska zmniejszył straty jeszcze bardziej! Błyskawicznie odpowiadał na to rzutem z dystansu Grzegorz Kulka, dzięki czemu uspokoił sytuację. Ostatecznie Legia zwyciężyła 78:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Devyn Marble z 25 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Luke Petrasek z 19 punktami i 4 zbiórkami.

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 78:70 (28:18, 8:19, 24:17, 18:16)

Legia Warszawa: Devyn Marble 25, Ray McCallum 16, Grzegorz Kulka 16, Janis Berzins 9, Geoffrey Groselle 4, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 2, Łukasz Koszarek 2.

Anwil Włocławek: Luke Petrasek 19, Josh Bostic 16, Josip Sobin 9, Michał Nowakowski 9, Phil Greene IV 7, Kamil Łączyński 6, Marcin Woroniecki 4, Daniel Dawdo 0, Szymon Szewczyk 0, Dawid Słupiński 0.