EBL: Tauron GTK wygrał w Stargardzie

Tauron GTK wygrał w Stargardzie

Zespół z Gliwic z drugim zwycięstwem w obecnym sezonie Energa Basket Ligi! Tauron GTK pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 64:59.

Początek spotkania układał się po myśli gości, którzy mogli liczyć głównie na Troya Franklina - dzięki niemu Tauron GTK miał kilka punktów przewagi. W ważnych momentach odpowiadali na to jednak Isiah Brown oraz Karol Gruszecki, a ostatecznie po dobitce Brody’ego Clarke’a po 10 minutach było 15:12 dla stargardzian. W drugiej kwarcie obie ekipy nadal nie prezentowały najlepszej ofensywy. Szymon Ryżek i Filip Put starali się zmieniać grę gliwiczan, ale końcówka należała do PGE Spójni. Mała seria 6:0 i trójka Gruszeckiego sprawiały, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:24.

Trójki Troya Franklina dawały prowadzenie zespołowi trenera Marosa Kovacika na początku kolejnej części gry. Po chwili akcje Shawna Jonesa ponownie zmieniały sytuację. Jak się okazało - tylko na chwilę. To Tauron GTK częściej był stroną z inicjatywą. Po dwóch trójkach Filipa Puta po 30 minutach było 39:46. W czwartej kwarcie po akcji Terrance’a Fergusona różnica na korzyść gości wzrosła do 11 punktów. W samej końcówce zespół trenera Sebastiana Machowskiego zmniejszał jeszcze straty, ale nie potrafił wykorzystać okazji m. in. na linii rzutów wolnych. Ostatecznie to gliwiczanie zwyciężyli 64:59.

Najlepszym graczem gości był Troy Franklin z 17 punktami i 5 asystami. Shawn Jones zdobył dla gospodarzy 14 punktów i 11 zbiórek.

PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 59:64 (15:12, 16:12, 8:22, 20:18)

Punkty:

PGE Spójnia Stargard: Shawn Jones 14, Isiah Brown 10, Dominik Grudziński 10, Jordan Mathews 7, Brody Clarke 5, Tomasz Śnieg 4, Adam Brenk 4, Paweł Kikowski 3, Krzysztof Sulima 2.

Tauron GTK Gliwice: Troy Franklin 17, Filip Put 14, Mateusz Szlachetka 9, Terrance Ferguson 8, Szymon Ryżek 6, Jure Skific 6, Kamari Murphy 4, Aleksander Busz 0, Norbert Maciejak 0.