PlusLiga: Siatkarze Indykpolu AZS wygrali w Zawierciu

Siatkarze Indykpolu AZS wygrali na trudnym terenie.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3 w meczu 5. kolejki PlusLigi. Mecz przyniósł sporo walki i emocji, gra obu ekip falowała, ale to podopieczni trenera Javiera Webera byli górą w tie-breaku.

Gospodarze szybko uzyskali przewagę w premierowej partii (7:3) i na przestrzeni seta utrzymywali punktowy dystans (11:7, 17:12). Siatkarze z Olsztyna dobrze prezentowali się w bloku, ale skuteczność w ataku i w polu serwisowym były po stronie Jurajskich Rycerzy. W końcówce kontrolowali sytuację, a w ostatniej akcji seta skuteczną kiwką popisał się Miguel Tavares (25:20).

Druga odsłona to już znacznie lepsza gra olsztynian i wyrównana walka obu ekip. Gra długo toczyła się punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Uros Kovacevic wywalczył skutecznym atakiem piłkę setową dla gospodarzy (24:23), ale po chwili zaserwował w siatkę i rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. Skuteczny atak Mateusza Poręby i as serwisowy Taylora Averilla rozstrzygnęły ją na korzyść gości (24:26).

Set numer trzy toczył się przy przewadze olsztynian. Na początku seta wygrali serię trzech akcji, odskoczyli rywalom (3:7) i przez pewien czas utrzymywali zaliczkę. Ich atutami była zagrywka i skuteczność w ofensywie. Przy stanie 12:17 siatkarze Aluron CMC Warty zerwali się do walki, wygrali trzy akcje (15:17), a w końcówce mieli punktowy kontakt (21:22). Goście popełnili kilka błędów, ale dowieźli przewagę do końca. Wynik na 23:25 ustalił serwis gospodarzy w siatkę.

Podrażnieni zawiercianie ze sporym animuszem rozpoczęli kolejną partię (4:0, 10:4). Siatkarze Indykpolu AZS w środkowej części seta złapali punktowy kontakt (13:12), jednak popełniali sporo błędów i rywale zdołali odbudować przewagę (19:14). W końcówce pewnie zmierzali po wygraną, którą przypieczętował skutecznym atakiem Uros Kovacević (23:25).

Spotkanie zakończyło się więc tie-breakiem. Lepszy początek zanotowali olsztynianie, którzy po ataku Bartłomieja Lipińskiego mieli dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (6:8). Po niej powiększyli przewagę, a asem popisał się Robbert Andringa. Utrzymali ją do końca – piłkę meczową wywalczył Joshua Tuaniga (10:14), a brakujący punkt przyniosła przestrzelona zagrywka rywali (12:15).

Skrót meczu Aluron CMC Warta  - Indykpol AZS:

Aluron CMC Warta: Uros Kovacevic, Krzysztof Rejno, Dawid Konarski, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Santiago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Patryk Łaba, Dawid Dulski, Michał Szalacha. Trener: Michał Winiarski.
Indykpol AZS: Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga, Robbert Andringa – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 5. kolejki PlusLigi:

2022-10-21: BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)
2022-10-21: PSG Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
2022-10-22: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (18:25, 25:13, 25:22, 22:25, 8:15)
2022-10-22: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:20, 12:15)
2022-10-22: LUK Lublin – GKS Katowice (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-23: Barkom Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-23: Projekt Warszawa – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-10-24: Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).