Gol i czerwona kartka reprezentanta Polski w meczu Serie A (WIDEO)

Czerwona kartka Pawła Dawidowicza w meczu z Romą.

Najpierw gol, a potem... czerwona kartka. Paweł Dawidowicz w pierwszej połowie meczu Hellas Verona - AS Roma (1:3) dał prowadzenie swojej drużynie, ale kilka minut później ją osłabił.

Obrońca Hellasu otworzył wynik spotkania w 27. minucie. Były piłkarz między innymi Lechii Gdańsk wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Rui Patricio, dając tym samym niespodziewane prowadzenie ekipie gospodarzy.

Niespełna 10 minut później defensor reprezentacji Polski wyleciał z boiska po brutalnym faulu.

Ostatecznie do przerwy było 1:1. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Nicolo Zaniolo. Choć w drugiej połowie grający w "10" Hellas długo skutecznie się bronił, ostatecznie w końcówce ataki Romy przyniosły skutek. W 88. minucie bramkę na 2:1 zdobył Cristian Volpato, a w doliczonym czasie rezultat ustalił kolejny z rezerwowych - Stephan El Shaarawy.

Hellas Verona - AS Roma 1:3 (1:1)
Bramki: Dawidowicz 27 - Zaniolo 45+2, Volpato 88, El Shaarawy 90+2

Czerwona kartka: Dawidowicz 36