Tauron Liga: Pałac z kompletem punktów w meczu z Radomką

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz wygrały drugi mecz w obecnym sezonie.

W meczu 3. kolejki Tauron Ligi siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz wygrały z drużyną Moya Radomka Lotnisko Radom 3:1. Spotkanie nie przyniosło wielkich emocji – każda z czterech partii miała jednostronny przebieg. Gospodynie wywalczyły komplet punktów w starciu z osłabioną ekipą z Radomia.

W pierwszym secie od stanu 7:6 przewagę zaczęły budować gospodynie. Bydgoszczanki były skuteczniejsze w ataku, siatkarki z Radomia miały problem ze skończeniem swoich akcji, w efekcie różnica punktowa rosła (10:6, 20:11). Pierwszą część meczu zamknęła skutecznym atakiem Monika Gałkowska (25:19).

Druga odsłona była jeszcze bardziej jednostronna, z tym że role się odwróciły. Siatkarki z Radomia rozpoczęły od mocnego uderzenia (0:5), a później jeszcze powiększały punktowy dystans. Po błędzie gospodyń różnica wynosiła już dziesięć oczek (4:14). Obraz gry nie uległ zmianie, po ataku Madison Bugg gospodynie przegrywały już 7:21. W końcówce ugrały kilka punktów, przekroczyły barierę dziesięciu oczek. Wynik na 14:25 ustaliła skutecznym atakiem Martyna Świrad.

Zmiana stron i... zmiana obrazu gry. Bydgoszczanki przeważały od początku trzeciego seta (5:1) i właściwie nie dały rywalkom dojść do głosu. W środkowej części seta wynik się rozjechał (16:9), a gospodynie pewnie zmierzały po wygraną. Skuteczny atak Anny Lewandowskiej zakończył ostatnią akcję tej odsłony (25:18).

Bydgoszczanki kontynuowały dobrą grę w czwartej partii. Znów bardzo szybko wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (9:2) i utrzymywały punktowy dystans w dalszej części seta. Spokojnie zmierzały po komplet punktów. Gałkowska wywalczyła piłkę meczową, a błąd przyjezdnych zakończył to spotkanie (25:14).

Skrót meczu Pałac - Radomka:

Najwięcej punktów: Monika Gałkowska (29), Anna Lewandowska (12) – Pałac; Małgorzata Jasek (14), Martyna Świrad (14), Kornelia Moskwa (12) – Moya Radomka. MVP: Monika Gałkowska (28/56 = 50% skuteczności w ataku + 1 blok).

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Moya Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:14)

Pałac: Paulina Bałdyga, Pola Nowakowska, Anna Lewandowska, Monika Gałkowska, Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska – Agata Witkowska (libero) oraz Kinga Szűcs, Magdalena Mazurek, Koleta Łyszkiewicz. Trener: Mirosław Zawieracz.
Radomka: Madison Bugg, Natalia Murek, Kornelia Moskwa, Małgorzata Jasek, Janet Kalaniuvalu, Martyna Świrad – Krystyna Strasz (libero) oraz Paulina Zaborowska, Agnieszka Adamek (libero), Samara Rodrigues De Almeida. Trener: Błażej Krzyształowicz.

***

W innym sobotnim meczy Tauron Ligi siatkarki #VolleyWrocław przegrały z BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3. MVP: Paulina Damaske – przyjmująca wywalczyła 27 punktów dla zwycięskiej drużyny.

#VolleyWrocław – BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:17, 25:22, 20:25, 6:15)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witkowska, Melissa Evans, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) oraz Joanna Chorąża (libero), Julia Szczurowska, Adrianna Szady, Łucja Kuriata. Trener: Michal Masek.
BKS Bostik Bielsko-Biała: Julia Nowicka, Paulina Damaske, Dominika Pierzchała, Weronika Sobiczewska, T’ara Ceasar, Paulina Majkowska – Agata Nowak (libero) oraz Julia Mazur (libero), Martyna Borowczak, Magdalena Janiuk, Karina Chmielewska, Nikola Abramajtys, Majka Szczepańska-Pogoda. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.