Rugby Europe Championship: 23 kadrowiczów rozpoczęło obóz we Władysławowie

Inne
Rugby Europe Championship: 23 kadrowiczów rozpoczęło obóz we Władysławowie
fot. PAP
Rugby Europe Championship: 23 kadrowiczów rozpoczęło obóz we Władysławowie

23 zawodników rozpoczęło w czwartek we Władysławowie zgrupowanie reprezentacji Polski, którą w lutym czekają trzy grupowe mecze Rugby Europe Championship. W ramach przygotowań do tych rozgrywek zaplanowano jeszcze trzy obozy oraz sparing z kadrą Walii U20.

W Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo polscy rugbiści ćwiczyć będą przez cztery dni. Trener Chris Hitt powołał 23 zawodników; najwięcej – siedmiu – wywodzi się z ekipy wicemistrza kraju i obecnego lidera ekstraligi Ogniwa Sopot, a czterech „dostarczyła” Skra Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Włoska rugbistka zawieszona na 12 meczów za ugryzienie rywalki

 

- Będziemy przygotowywać przede wszystkim pod kątem zajęć rugbowych, ale też wytrzymałościowych i siłowych. Jest jeszcze czas, żeby poprawić coś przed pierwszym meczem z Rumunią. Jesteśmy nieustannie w treningach z rozpisanych programów kadrowych, zatem jest to w pewien sposób kontynuacja pracy. Jest to również okazja, by poćwiczyć razem – powiedział łącznik ataku Ogniwa Wojciech Piotrowicz.

 

Biało-czerwoni przygotowują się do rywalizacji w Rugby Europe Championship - najwyższym dostępnym poziomie rozgrywek europejskich. Polska drużyna, która jest beniaminkiem, znalazła się w grupie B i jeszcze w lutym rozegra trzy spotkania - 4 zmierzy się na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem Rumunią, a 11 oraz 18 podejmie odpowiednio Portugalię i Belgię. Dwie pierwsze ekipy we wrześniu oraz październiku wezmą udział we Francji w Pucharze Świata.

 

W ramach wcześniejszych przygotowań Polacy byli na zgrupowaniu w Sopocie oraz wyjechali do Walii, gdzie rozegrali dwa kontrolne spotkania – pokonali 37:12 Cross Keys RFC oraz 32:16 Cardiff Met.

 

- Oba mecze stały na dobrym poziomie. Gra walijskich klubów jest całkiem inna. To zespoły półprofesjonalne, które prezentują zupełnie inne rugby, bez przerw czy przestojów i bez wielu błędów. Uważam, że graliśmy całkiem nieźle, mogliśmy się zgrać i sprawdzić, w jakiej jesteśmy formie – dodał.

 

Przed inauguracyjną konfrontacją z Rumunią biało-czerwonych czekają jeszcze trzy zgrupowania. W dniach 15-18 grudnia oraz 5-8 stycznia trenować będą na boisku Ogniwa w Sopocie, natomiast od 17 do 21 stycznia przebywać będą w Walii i tam, najprawdopodobniej w Cardiff, zagrają z reprezentacją gospodarzy, która przygotowuje się do startu w Pucharze Sześciu Narodów U20.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie