Fortuna 1 Liga: Kiko Ramirez wrócił do Wisły Kraków. Nowa rola Hiszpana

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Kiko Ramirez wrócił do Wisły Kraków. Nowa rola Hiszpana
fot. Cyfrasport
Kiko Ramirez został nowym dyrektorem sportowym Wisły Kraków.

Kiko Ramirez, który w przeszłości był trenerem Wisły Kraków, znów zameldował się pod Wawelem. Jak poinformował klub, Hiszpan został nowym dyrektorem sportowym "Białej Gwiazdy".

Ramirez jako dyrektor sportowy Wisły Kraków będzie odpowiedzialny za politykę transferową i za dział sportowy Białej Gwiazdy. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oni powinni trafić do Ekstraklasy. Perełki za pół miliona euro

 

- Cieszę się, że po zaawansowanych rozmowach udało się nam dojść do porozumienia z Kiko Ramírezem. To osoba, która zna polski rynek piłkarski i mamy nadzieję, że swoją pracą odpowie na aktualne potrzeby Wisły Kraków, co zresztą udowodnił już w przeszłości, gdy pod Wawel trafiali jakościowi zawodnicy. Przed nami pracowita zima, musimy być precyzyjni w swoich sportowych wyborach. Umowa została zawarta do końca sezonu i po jego zakończeniu wspólnie podejmiemy decyzję dotyczące dalszej współpracy - powiedział prezes Wisły Kraków Jarosław Królewski, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

Ramirez był trenerem krakowskiej drużyny od stycznia do grudnia 2017 roku. Później prowadził hiszpańskie CE Sabadell, greckie AO Ksanti i indyjskie Odisha FC. Pomagał także polskim klubom w sprowadzaniu piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

 

Wisła Kraków po 18 meczach Fortuna 1 Ligi zajmuje 10. miejsce w tabeli. Do prowadzącego ŁKS Łódź traci trzynaście punktów.

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie