PlusLiga: Deklasacja! Projekt rozbity przez Resovię

Asseco Resovia Rzeszów rozbiła Projekt Warszawa

Asseco Resovia Rzeszów rozbiła na wyjeździe Projekt Warszawa 3:0 (25:13, 25:16, 25:17). Tym samym zawodnicy, których trenerem jest Giampaolo Medei, sięgnęli po swoje 14. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi.

Już od początku spotkania na parkiecie dominowali goście. Resovia bardzo dobrze prezentowała się w ofensywie. Jednym z najważniejszych zawodników ekipy z Rzeszowa był Torey Defalco. Amerykanin swoimi atakami zdobył wiele ważnych punktów dla zespołu. Projekt przegrał pierwszego seta, zdobywając w tym czasie zaledwie 13 punków.

Kolejna część tego spotkania również nie była udana dla stołecznego klubu. Zawodnicy zespołu z Warszawy nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczne ataki rywali. Natomiast siatkarze Resovii dobrze grali blokiem, przez co potrafili odskoczyć przeciwnikom na kilkupunktowe prowadzenie. Rzeszowski zespół wygrał drugiego seta 25:16.

Ostatni set był najbardziej wyrównany ze wszystkich części tego spotkania. W połowie partii kontuzji doznał jeden z zawodników Resovii. Boisko musiał opuścić Klemen Cebulj. Po urazie siatkarza rzeszowskiej ekipy Projekt zaczął odrabiać straty. Goście mimo to nie dali odebrać sobie wypracowanego prowadzenia. Ostatni set tego spotkania zakończył się triumfem Resovii 25:18.

Tym samym zespół z Rzeszowa sięgnął po swoje 14. zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Była to natomiast ósma porażka Projektu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w sezonie 2022/2023.

Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (13:25, 16:25, 17:25)

MVP: Fabian Drzyzga

Projekt Warszawa: Jan Firlej, Igor Grobelny, Niels Klapwijk, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk, Jurij Semeniuk, Artur Szalpuk, Linus Weber.

Asseco Resovia Rzeszów: Klemen Cebulj, Torey DeFalco, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Maciej Muzaj - Paweł Zatorski (libero) - Thibault Rossard. (