Tour de Ski: Izabela Marcisz awansowała do ćwierćfinału sprintu w Val Muestair

Izabela Marcisz awansowała do ćwierćfinału sprintu w Val Muestair

Izabela Marcisz awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w szwajcarskim Val Muestair, który rozpoczął rywalizację w Tour de Ski - cyklu zaliczanego do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Kwalifikacji nie przeszła Monika Skinder.

Szwajcarka Nadine Faehndrich wygrała kwalifikacje czasem 3.22,59. Marcisz straciła do niej osiem sekund i została sklasyfikowana na 23. pozycji. Marcisz uzyskała wynik 3.32,90 i zajęła 33. miejsce.

Z rywalizacji odpadła Amerykanka Jessica Diggins - wiceliderka klasyfikacji Pucharu Świata, która czasem 3.33,77 zajęła 40. miejsce. Bieg ukończyło 71 zawodniczek. Do ćwierćfinału awansowało 30 najszybszych.

Biegaczki będą rywalizowały w pięciu ćwierćfinałach. Marcisz wystartuje w trzecim. Jej start zaplanowano na godz. 14.11.

Tour de Ski to prestiżowy cykl biegów na terenie Niemiec, Włoch i Szwajcarii. Kobiety i mężczyźni rywalizują w tych samych dniach. Klasyfikowani są jedynie zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli całość zawodów. Zwycięzcami poprzedniej edycji byli Norweg Johannes Klaebo i Rosjanka Natalja Niepriajewa.