Przemysław Frankowski strzelił gola w wygranym meczu z PSG

Przemysław Frankowski strzelił gola w meczu z Paris Saint-Germain

Przemysław Frankowski strzelił gola w meczu przeciwko Paris Saint-Germain w lidze francuskiej. Polak wpisał się na listę strzelców już w piątej minucie spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny reprezentanta Polski 3:1.

Zespół Frankowskiego RC Lens stanął naprzeciwko PSG w 17. kolejce na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji. Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania już w piątej minucie.

Massadio Haidara oddał strzał na bramkę paryskiego zespołu. Piłkę był w stanie zatrzymać Gianluigi Donnarumma. Po interwencji włoskiego golkipera futbolówka trafiła pod nogi Frankowskiego. Polak wykorzystał tę okazję i wpisał się na listę strzelców.

Ekipa z Lens nie cieszyła się jednak z prowadzenia zbyt długo. Dla drużyny ze stolicy Francji gola strzelił Hugo Ekitike. Mimo to zespół Polaka był w stanie zdobyć jeszcze dwie bramki. Zwycięstwo przypieczętowali Lois Openda i Alexis Claude-Maurice. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem RC Lens 3:1.

Warto przypomnieć, że jest to pierwsze trafienie Frankowskiego w tym sezonie Ligue 1. Do tej pory 27-latek był w stanie zaliczyć zaledwie dwie asysty w 16 spotkaniach. Zawodnik RC Lens ma na swoim koncie trzy występy w niedawno zakończonych mistrzostwach świata. Pojawił się na boisku w starciach z Arabią Saudyjską, Argentyną i Francją.