United Cup: Magda Linette zapewniła Polsce awans z grupy

Magda Linette

Magda Linette wygrała swój mecz podczas turnieju United Cup 2:1 (5:7, 6:4, 6:1). Jej przeciwniczką była Jil Teichmann. Biało-Czerwoni wygrali z reprezentacją Szwajcarii 3:2. Polscy zawodnicy zapewnili sobie zatem awans z grupy na turnieju rozgrywanym w Australii.

Początek pierwszego seta ułożył się po myśli Linette. Polska zawodniczka szybko wyszła na trzygemowe prowadzenie. Mimo to radość reprezentacji Polski z tej przewagi nie trwała zbyt długo. Już po chwili Teichmann zdołała wyrównać. Szwajcarka była w stanie jeszcze raz przełamać Linette w tym secie. Polska tenisistka po przegranym serwisie rzuciła swoją rakietą. Ostatecznie 25-latka zwyciężyła w pierwszej partii 7:5.

Drugi set zaczął się praktycznie identycznie, jak pierwsza partia w tym pojedynku. Polka wygrała trzy gemy z rzędu. Mimo to tym razem pochodząca z Poznania zawodniczka nie dała sobie odebrać wywalczonej przewagi. Zwyciężyła w drugiej partii 6:4. O wyniku spotkania musiał zadecydować trzeci set.

Widać było, że polska tenisistka lepiej prezentuje się pod względem kondycyjnym od przeciwniczki. Nic zatem dziwnego, że szybko udało się jej wyjść na prowadzenie. Teichmann nie miała siły, by odrabiać straty. Między innymi dzięki temu Linette wygrała ostatnią część tego pojedynku 6:1.

Polska jest w grupie B w Brisbane, gdzie rywalizowała jeszcze grupa E (Brazylia, Włochy i Norwegia). Pierwsze miejsce zajęli Włosi, którzy we wtorek wygrali z Norwegią 5:0. 4 stycznia Biało-Czerwoni zmierzą się zatem z ekipą z Półwyspu Apenińskiego o awans do 1/2 finału. W półfinale wystąpi też jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans w fazie grupowej.

Magda Linette - Jil Teichmann 2:1 (5:7, 6:4, 6:1)