Alpejski PŚ: Aleksander Aamodt Kilde najlepszy podczas zjazdu w Wengen

Aleksander Aamodt Kilde był najlepszy podczas zjazdu w Wengen

Wicelider klasyfikacji generalnej Norweg Aleksander Aamodt Kilde wygrał w sobotę w szwajcarskim Wengen na słynnej trasie Lauberhorn zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Dzień wcześniej był najszybszy w supergigancie. Liderem cyklu pozostał narciarz gospodarzy Marco Odermatt.

Kilde, który odniósł 19. pucharowe zwycięstwo w karierze, a szóste w tym sezonie, uzyskał czas 1.44,14. Drugie miejsce zajął lider PŚ Odermatt tracąc 0,88 s, a trzecie Włoch Mattia Casse - strata 1,01, który w wieku 32 lat po raz drugi w karierze stanął na pucharowym podium.

Ze względu na zbyt silny wiatr trasa zjazdu w jej górnej części została skrócona i zamiast 4,5 km zawodnicy mieli do przejechania nieco ponad 3 km.

W klasyfikacji generalnej broniący Kryształowej Kuli Odermatt o 340 pkt wyprzedza Kildego.

W sobotę po raz ostatni w karierze na Lauberhorn wystartował mistrz świata Szwajcar Beat Feuz i zajął piąte miejsce ze stratą 1.25. Feuz już wcześniej zapowiedział, że po tegorocznym sezonie zakończy karierę sportową.

W niedzielę w Wengen odbędzie się slalom.