PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska wygrali z drużyną ze Lwowa.

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali drużynę Barkom-Każany Lwów 3:0. Gospodarze wygrali pewnie, z seta na set coraz bardziej dominując na boisku.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna ze Lwowa – po dwóch asach serwisowych Murata Yenipazara było 1:4. Goście przez pewien czas utrzymywali przewagę (8:11), ale w środkowej części seta Ślepsk odrobił straty po serii dobrych zagrywek Bartosza Filipiaka (13:12). Gospodarze przejęli inicjatywę i wypracowali sobie solidną zaliczkę (20:15). W ostatniej akcji seta asem serwisowym popisał się Filipiak (25:21).

W drugiej odsłonie suwalczanie przeważali od początku (5:2, 10:6). Utrzymali punktowy dystans w dalszej części seta, skuteczniej prezentując się w ataku i lepiej grając blokiem. W końcówce kontrolowali sytuację, a wynik tej części meczu na 25:18 ustalił skutecznym atakiem Cezary Sapiński.

Trzeci set nie zmienił obrazu gry. Drużyna ze Lwowa nadal nie była w stanie złapać właściwego rytmu i jedynie w pierwszych akcjach dotrzymywała kroku gospodarzom. Później suwalczanie odskoczyli rywalom na kilka punktów (10:6), a w środkowej części seta jeszcze powiększali przewagę (18:12). Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Andreas Takvam (25:15).

Skrót meczu Ślepsk – Barkom-Każany:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (18), Andreas Takvam (10), Paweł Halaba (9) – Ślepsk; Jonas Kvalen (9), Julius Firkal (9) – Barkom-Każany. MVP: Matias Sanchez.

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Ślepsk: Miran Kujundzić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Andrij Żukow (libero), Ołeksij Hołowen, Bohdan Mazenko, Wołodymyr Tewkun. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2023-01-13: GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)
2023-01-14: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)
2023-01-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)
2023-01-15: Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-15: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-15: Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Cuprum Lubin – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).