Alpejski PŚ: Mowinckel wygrała supergigant

Ragnhild Mowinckel

Norweżka Ragnhild Mowinckel wygrała w Cortinie d'Ampezzo supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Druga była Austriaczka Cornelia Huetter, a trzecia Włoszka Marta Bassino. Maryna Gąsienica-Daniel straciła do zwyciężczyni blisko trzy sekundy i zajęła 39. miejsce.

30-letnia Norweżka odniosła trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze. Powetowała sobie tym samym niepowodzenie z sobotniego zjazdu, gdy zaledwie o 0,01 s przegrała walkę o trzecie miejsce. Huetter wyprzedziła o 0,3 s, a Bassino - o 0,47.

Liderka klasyfikacji generalnej Amerykanka Mikaela Shiffrin zajęła siódmą pozycję, podobnie jak w sobotnim zjeździe.

Gąsienica-Daniel była wolniejsza od Norweżki o 2,99, co dało jej 39. miejsce.

W niedzielę nie wystartowała Włoszka Sofia Goggia, która odczuwała ból w kolanie po upadku na trasie sobotniego zjazdu.