Po raz pierwszy w historii galę UFC skomentuje kobieta (ZDJĘCIA)

Sporty walki

Laura Sanko będzie pierwszą kobietą w 30-letniej historii UFC, która stanie się częścią zespołu komentatorskiego podczas gali amerykańskiego hegemona. Sanko zadebiutuje w tej roli podczas zbliżającej się gali UFC Fight Night 218, która odbędzie się 4 lutego.

"Zrobienie kolejnego kroku i dołączenie do zespołu komentatorów było moim celem od samego początku mojej pracy w telewizji. To dla mnie zaszczyt kroczyć śladami Kathy Long 30 lat po jej pojawieniu się na UFC 1. Bycie częścią zespołu, który jest głosem naszych niesamowitych fanów to dla mnie ogromny przywilej" - zakomunikowała Sanko.

 

- Nie mogę wyobrazić sobie lepszej osoby w tej roli. Laura Sanko pracowała niewiarygodnie ciężko, aby się wykazać i osiągnąć pozycję, którą ma teraz, dlatego to właśnie ona będzie pierwszą kobietą, która komentuje nasze gale - powiedział szef UFC - Dana White.

 

- Laura wnosi pasję, entuzjazm i niezaprzeczalną etykę pracy do wszystkiego, czym zajmuje się w UFC. Nie mamy wątpliwości, że zrobi to samo jako pierwsza w historii komentatorka UFC w erze Zuffa - dodał wiceprezes UFC Zach Candito.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gamrot efektownie "zgasił" Chandlera. "Przebudź się po tym duszeniu"

 

Laura Sanko pracuje przy galach UFC od 2016 roku. Zaczynała jako reporterka, a w 2017 roku dołączyła do drużyny komentatorskiej Dana White's Contender Series - organizacji będącej przedsionkiem UFC, w której młodzi zawodnicy walczą o angaż w najlepszej organizacji na świecie. Oprócz komentowania DWCS Sanko przeprowadza również wywiady, a także wspólnie z szefem UFC ogłasza, który z zawodników zdobył kontrakt w UFC.

 

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie