Siatkarze z Azji i Australii w PlusLidze. Czy pamiętasz wszystkich?

Siatkówka

Jingyin Zhang został nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk. 23–letni przyjmujący będzie pierwszym Chińczykiem, który zagra w PlusLidze. Nie będzie jednak pierwszym graczem z Azjatyckiej Konfederacji Piłki Siatkowej (AVC), który wystąpi na polskich parkietach. Siatkarze z Azji i Australii, którzy grali w klubach PlusLigi w załączonej galerii zdjęć.

Azjatycka Konfederacja Piłki Siatkowej (AVC) zrzesza w swych szeregach 65. państw Azji i Oceanii. Spośród nich siatkarzami klubów PlusLigi byli wcześniej przedstawiciele trzech krajów – Australii (10 zawodników, Iranu (4) oraz Japonii (4).

 

Zobacz także: Amerykańscy siatkarze, którzy grali w PlusLidze. Czy pamiętasz wszystkich?

 

Pierwszym zawodnikiem z Australii był Andrew Earl, który w sezonie 2005/06 rozegrał 10 meczów w Polskiej Energii Sosnowiec. Pierwszym siatkarzem z Iranu – Milad Ebadipour, który w PGE Skrze Bełchatów grał przez pięć sezonów. Jako pierwszy zawodnik z Japonii, kontrakt z klubem PlusLigi podpisał w 2017 roku Taichiro Koga – libero Aluron Virtu Warty Zawiercie. Warto jednak przypomnieć, że wcześniej z polskim klubem pracował japoński trener Shuichi Mizuno, który prowadził Pamapol Wielton Wieluń (2010–11). 

 

Chiny są więc czwartym państwem z AVC, które będzie miało swojego siatkarza w polskiej ekstraklasie. Zawodnicy z Azji i Australii, którzy grali w klubach PlusLigi w załączonej galerii zdjęć:
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie