Kapitalna passa przedłużona. Perugia z 33. zwycięstwem z rzędu!

Perugia jest w tym sezonie nie do zatrzymania

Trwa kapitalna passa Sir Safety Susa Perugii. Drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka wygrała w niedzielnym meczu 20. kolejki Serie A1 z Top Volley Cisterna 3:0, przedłużając serię zwycięstw z rzędu do 33.

Drużyna reprezentantów Polski była murowanym faworytem spotkania, również z powodu... fatalnej passy rywali. Siatkarze Top Volley Cisterna wygrali w tym roku zaledwie jedno z sześciu rozegranych spotkań, a na ligowe zwycięstwo czekają już ponad miesiąc. Mało tego, w bezpośrednich starciach między tymi zespołami Cisterna wygrała tylko raz na 24 próby...

Trener Andrea Anastasi dokonał kilku roszad w składzie, dając więcej odpocząć między innymi Kamilowi Semeniukowi, który w całym spotkaniu zdobył zaledwie punkt, a także rotując Wilfredo Leonem, który zakończył mecz z sześcioma "oczkami" na koncie.

Choć obie drużyny dzieliły w ligowej tabeli aż 33 punkty, pierwszy set był zaskakująco wyrównany. Goście prowadzili nawet 14:13, ale podopieczni Anastasiego szybko odrobili straty, a następnie wypracowali sobie bezpieczną - jak się wydawało - trzypunktową przewagę. Zryw ekipy z Latiny sprawił, że Cisterna doszła gospodarzy na jeden punkt (23:22), ale ostatnie słowo należało do faworytów, którzy wygrali 25:23.

Druga odsłona to typowy set bez historii. Siatkarze Sir Safety Susa błyskawicznie odskoczyli na sześć "oczek" (11:5) i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń, powiększając w pewnym momencie przewagę nawet do 10 punktów (21:11). Zawodnicy Top Volley zdołali tylko nieznacznie zmniejszyć tę stratę, przegrywając ostatecznie 18:25.

W trzecim secie Cisterna była najbliższa urwania faworytom choćby jednej partii. Podopieczni Fabio Solego rozpoczęli znakomicie i prowadzili w pewnym momencie nawet sześcioma punktami (15:9). Mimo tak dużej przewagi Cisterna nie zdołała zagrozić Perugii. Lider Serie A1 rzucił się do odrabiania strat i punktował seriami, raz po raz wbijając "gwoździe" w parkiet potężnymi zbiciami ze skrzydeł. Ostatecznie Sir Safety Susa wygrało tę partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Dla drużyny Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka było to 33. zwycięstwo z rzędu! Perugia, z kompletem zwycięstw, prowadzi w Serie A1. Top Volley plasuje się na 9. miejscu w tabeli.

Serie A1 - 20. kolejka

Sir Safety Susa Perugia - Top Volley Cisterna 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

Perugia: Płotnycki 19, Rychlicki 8, Leon 6, Resende Gualberto 5, Mengozzi 4, Giannelli 4, Piccinelli, Herrera 4, Russo 2, Semeniuk 1, Ropret 1

Cisterna: Dirlić 13, Gutierrez 12, Bayram 8, Rossi 3, Zingel 1, Zanni, Catania, Kaliberda 1, Mattei 1, Martinez, Sedlacek