MŚ w snowboardzie: Włosi ze złotem w drużynowym slalomie

Włosi wywalczyli złoty medal w drużynowym slalomie równoległym podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Srebro zdobyli Austriacy, a brąz Szwajcarzy. Polacy przegrali z wicemistrzami świata z Austrii w ćwierćfinale.

Szwajcarzy Julie Zogg, złota medalistka w slalomie równoległym, a także Dario Caviezel, srebrny medalista w slalomie gigancie równoległym, pokonali w rywalizacji o brąz Włochów Maurizio Bormoliniego i Lucię Dalmasso po tym, jak Włoszka wypadła z trasy.

Inna włoska para, Aaron March i Nadya Ochner, w wielkim finale o 0,29 s wygrała z Austriakami - złotym medalistą w slalomie równoległym Andreasem Prommeggerem i Sabine Schoeffmann, brązową medalistką w tej samej konkurencji. Austriacy w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandrę Król. Kwiatkowski wypadł z trasy i Król nie zdołała już odrobić strat, przegrywając ostatecznie o 1,71 s.

Polski duet został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Druga z polskich drużyn - Michał Nowaczyk i Olimpia Kwiatkowska, zakończyła rywalizację na 18. pozycji.

W niedzielę w Bakuriani Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Król stanęła na najniższym stopniu podium. We wtorek oboje odpadli w 1/8 finału w slalomie równoległym indywidualnym.