Przegrywali 18:23, wygrali... 25:23! Pięć asów serwisowych i nieprawdopodobna końcówka seta (WIDEO)

Wassim Ben Tara rozstrzygnął losy seta serią kapitalnych zagrywek.

Takie serie w końcówkach setów na tym poziomie nie zdarzają się często. W drugiej odsłonie meczu PSG Stal Nysa – Barkom-Każany Lwów (3:0) gospodarze przegrywali już 18:23, zdołali jednak rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść, a w roli głównej wystąpił Wassim Ben Tara.

Gdy po punktowym bloku rywali siatkarze PSG Stali przegrywali w końcówce drugiego seta 18:23, mało kto chyba wierzył, że zdołają jeszcze odwrócić losy tej partii. W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Kamil Kwasowski, a później w pole zagrywki powędrował Wassim Ben Tara...

Atakujący nyskiej drużyny dał jeden z największych popisów obecnego sezonu PlusLigi. Zaserwował dwa asy (21:23), później kolejny punkt atakiem dołożył Kwasowski i Stal złapała kontakt. Resztę Ben Tara załatwił już w pojedynkę. Trzy kolejne asy serwisowe rozstrzygnęły rywalizację w tym secie na korzyść drużyny trenera Daniela Plińskiego.