PSG Stal Nysa wygrała mecz ostatniej kolejki PlusLigi! Wassim Ben Tara w roli głównej

PSG Stal Nysa wskoczyła na siódme miejsce w tabeli.

W rozegranym awansem meczu 30. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa wygrała z drużyną Barkom-Każany Lwów 3:0. Niecodzienny przebieg miała końcówka drugiego seta, w którym gospodarze przegrywali już 18:23, a jednak seria zagrywek Wassima Ben Tary pozwoliła odwrócić losy tej partii.

Premierowa odsłona od początku toczyła się przy przewadze siatkarzy z Nysy (10:6). Gospodarze lepiej prezentowali się w polu zagrywki, dobrze przyjmowali i w środkowej części seta utrzymywali wyraźną przewagę (14:9, 18:12). W końcówce dwa asy serwisowe dołożył Michał Gierżot (22:14). W końcówce goście wygrali kilka akcji, ale błąd w ataku ustalił wynik seta na (25:20).

Set numer dwa miał niecodzienny przebieg. Udany początek zanotowali siatkarze ze Lwowa. Po asie Juliusa Firkala było 2:6. Gospodarze odrobili straty (13:13), ale później prezentowali się słabiej od rywali. Stracili rytm z pierwszej partii i długo nie potrafili wrócić do swojej gry. Gdy po punktowym bloku gości było 18:23, sytuacja gospodarzy w tym secie wydawała się beznadziejna. Wówczas jednak Wassim Ben Tara powędrował w pole zagrywki i właściwie w pojedynkę rozstrzygnął losy tej części meczu! Zaserwował pięć asów, a jeden z nich zakończył seta (25:23).

Mimo fatalnej końcówki drugiej partii, w kolejnym secie siatkarze ze Lwowa toczyli wyrównaną walkę z gospodarzami. Wynik długo oscylował wokół remisu, a żadna ze stron nie była w stanie zbudować znaczącej zaliczki. Seta rozstrzygnęły akcje od stanu 22:22. Najpierw goście zepsuli zagrywkę, a po chwili Stal dołożyła punkt blokiem (24:22). Rywale zdołali jeszcze odpowiedzieć, ale Ben Tara - główny bohater tego spotkania - zakończył rywalizację skutecznym atakiem (25:23).

Skrót meczu PSG Stal Nysa – Barkom-Każany:

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (21), Michał Gierżot (18), Kamil Kwasowski (10) – PSG Stal; Jonas Kvalen (15), Vasyl Tupchii (13) – Barkom-Każany. MVP: Wassim Ben Tara (14/28 = 50% skuteczności w ataku + 5 asów serwisowych + 2 bloki).

PSG Stal Nysa przeskoczyła w tabeli Indykpol AZS Olsztyn. Z 43 punktami na koncie zajmuje obecnie siódme miejsce. Barkom-Każany Lwów mają na koncie 24 oczka, plasują się na 14. pozycji; już od pewnego czasu mają zapewnione utrzymanie w PlusLidze.

PSG Stal Nysa – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

PSG Stal: Dominik Kramczyński, Tsimafei Zhukouski, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Wassim Ben Tara, Kamil Kwasowski – Kamil Dembiec (libero) oraz Szymon Biniek (libero), Zouheir El Graoui, Rafał Buszek, Kento Miyaura, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
Barkom-Każany: Artem Smolar, Murat Yenipazar, Julius Firkal, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Jonas Kvalen – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen. Trener: Ugis Krastins.