Fabian Drzyzga przeprosił kibiców! "To najgorszy mecz, w jakim uczestniczyłem"

Siatkówka
Fabian Drzyzga przeprosił kibiców! "To najgorszy mecz, w jakim uczestniczyłem"
fot.PAP/Łukasz Gągulski
Kapitan Asseco Resovii Rzeszów Fabian Drzyzga.

Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0 w półfinale Tauron Pucharu Polski siatkarzy 2023. Po meczu rozgoryczenia z powodu gry swojej drużyny nie krył Fabian Drzyzga. – Prawdopodobnie był to najgorszy mecz, w jakim uczestniczyłem. Jest mi wstyd. Mogę tylko przeprosić naszych kibiców i wszystkich, którzy przyszli i zapłacili za bilety – powiedział kapitan rzeszowian.

Wbrew oczekiwaniom kibiców, półfinałowe starcie Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią nie przyniosło wielkich emocji. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza pewnie wygrali w trzech setach, a rzeszowianie nie byli w tym spotkaniu równorzędnym przeciwnikiem.

Zobacz także: Polscy trenerzy siatkarscy docenieni! Niezwykłe wyróżnienie

 

– Czy to był kosmiczny poziom jastrzębian, a my nie graliśmy źle? Moim zdaniem zagraliśmy fatalnie. odbijaliśmy się od bloku, nie mogliśmy dobić się do pomarańczowego. Prawdopodobnie był to najgorszy mecz, w jakim uczestniczyłem. Jest mi wstyd. Mogę tylko przeprosić naszych kibiców i wszystkich, którzy przyszli i zapłacili za bilety – powiedział po spotkaniu Fabian Drzyzga.

 

– Zagraliśmy na początku pierwszego seta, a później Jastrzębie nie dało na grać, a my tylko głosy w dół... Nie pokazaliśmy jaj... Tak się nie da grać na takim poziomie i mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz – zaznaczył kapitan rzeszowian.

 

– Jastrzębie nas zamurowało. Nie mogliśmy się przebić siłą, techniką, ani sprytem. Przyjęcie nie było problemem, ale bez ataku nie da się wygrać w siatkówce – dodał Drzyzga.


Rozmowa Marty Ćwiertniewicz z Fabianem Drzyzgą w materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie