FC Barcelona pokonała Real Madryt w półfinale Pucharu Króla!

FC Barcelona zwyciężyła 1:0 Real Madryt w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla.

FC Barcelona zwyciężyła 1:0 Real Madryt w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla i zapewniła sobie cenną zaliczkę przed rewanżem na Camp Nou. Rewanż zaplanowano na 5 kwietnia.

W pierwszej części gry, bardziej aktywny był Real Madryt. "Królewscy" często stwarzali sobie dogodne sytuacje pod bramką Marca-Andre ter Stegena. Barcelona nie chciała być bierna i także potrafiła wypracować sobie swoje szanse.

W jedenastej minucie piłkę na lewą stronę boiska otrzymał Vinicius, który wykonał dobre, wysokie podanie do Karima Benzemy. Francuz był jednak na spalonym.

Po dobrej grze Realu, kibice "Los Blancos" mogli spodziewać się, że to ich zespół jako pierwszy strzeli gola. W dwudziestej siódmej minucie to jednak Barcelona wyprowadziła kontratak, po którym padła premierowa bramka meczu.

Franck Kessie oddał strzał, który został obroniony przez Thibaulta Courtoisa. Na jego nieszczęście, piłka uderzyła jeszcze Edera Militao. W "futbolówkę", toczącą się w kierunku siatki nie trafił Nacho Fernandez, w konsekwencji czego, było już 1:0.

W drugiej części spotkanie nieco zwolniło tempo. Piłkarze obu drużyn skupili się bardziej na swoich rywalach, aniżeli strzelaniu kolejnych goli. Najlepszą akcję na podwyższenie wyniku stworzył Franck Kessie, który w siedemdziesiątej drugiej minucie ostatecznie nie zamienił szansy na bramkę, ponieważ trafił w... Ansu Fatiego, który stanął w "świetle bramki".

Drugie spotkanie, zostało zaplanowane na 5 kwietnia na Camp Nou. W pierwszym meczu drugiego półfinału Osasuna pokonała 1:0 Athletic Bilbao.

Real Madryt - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Bramka: Eder Militao 26 (s)