Alpejski PŚ: Odległa lokata Maryny Gąsienicy-Daniel w supergigancie. Triumf Huetter

Cornelia Huetter

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła w norweskim Kvitfjell 36. miejsce w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata. Zwyciężyła brązowa medalistka mistrzostw globu Austriaczka Cornelia Huetter.

Huetter triumfowała czasem 1.26,83. Druga na mecie, prowadząca w klasyfikacji supergiganta Włoszka Elena Curtoni straciła zaledwie 0,01 s. Trzecia na podium Szwajcarka Lara Gut-Behrami była wolniejsza o 0,12 s. Dla Austriaczki było to czwarte zwycięstwo w PŚ, a trzecie w supergigancie.

"Czułam się świetnie, ale musiałam zachować balans między agresywną jazdą, a tym, aby nie wypaść z trasy" - powiedziała Huetter.

Jedyna w stawce Polka, startująca z nr 45 Maryna Gąsienica-Daniel, zajęła 36. miejsce, tracąc blisko 3 sekundy do zwyciężczyni. Najwolniej pojechała w piątej, ostatniej sekcji trasy.

Liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin została sklasyfikowana na czwartej pozycji (strata 0,16 s.). Amerykanka nie wykorzystała okazji, aby zanotować 86. zwycięstwa w karierze. Shiffrin potrzebuje tylko jednej wygranej, aby zrównać się z osiągnięciami legendarnego szwedzkiego narciarza Ingemara Stenmarka. Reprezentantka USA do kolejnej próby podejdzie w sobotę, startując w zjeździe.

Na starcie szóstego w sezonie supergiganta z przyczyn rodzinnych zabrakło świeżo wykreowanej mistrzyni świata Marty Bassino. Włoszka pilnie wróciła do ojczyzny na wieść o nagłej śmierci swej szwagierki. Sara Fina, matka dwójki dzieci, zmarła dzień po 30. urodzinach.