Szósta wygrana z rzędu Wisły Kraków! Kolejne gole Hiszpanów

Angel Rodado jednym z bohaterów Wisły Kraków.

Skra Częstochowa i Wisła Kraków zmierzyły się w jedynym piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Goście wygrali 3:0.

Do przerwy goście prowadzili 1:0. Wynik otworzył Alex Mula, dla którego był to debiutancki gol w barwach "Białej Gwiazdy". Hiszpan minął bramkarza Skry po prostopadłym podaniu i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie ekipa z Krakowa dołożyła kolejne dwa gole. Najpierw efektowną indywidualną akcję przeprowadził Angel Rodado, a trafienie samobójcze zanotował Mateusz Machała. Bramkę na 3:0 zdobył natomiast Miki Villar, dla którego - podobnie jak dla Muli - było to premierowe trafienie w ekipy z Fortuna 1 Ligi.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 3:0. Dla podopiecznych Radosława Sobolewskiego było to szóste zwycięstwo z rzędu - krakowianie wygrali wszystkie spotkania w 2023 roku i dołączyli do ligowej czołówki tabeli Fortuna 1 Ligi.

Skra Częstochowa - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: Mula 28, Machała 53 (gol samobójczy), Villar 62