Kontuzje krzyżują plany Fernando Santosowi. Dwóch piłkarzy może nie zagrać z Czechami

Piłka nożna
Kontuzje krzyżują plany Fernando Santosowi. Dwóch piłkarzy może nie zagrać z Czechami
Fot. Cyfrasport
Fernando Santos

- Po ostatnich meczach ligowych jest parę problemów. W sobotę Jan Bednarek został bardzo mocno uderzony w klatkę piersiową. Pierwotnie było podejrzenie złamania żeber, jednak badania wykluczyły taki uraz - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Kontuzja nadal jednak daje się we znaki zawodnikowi Southampton. Kwiatkowski podkreślił, że zostaną podjęte niezbędne kroki, aby Bednarek był niebawem gotowy do gry. 

 

- Silny ból towarzyszy Jankowi cały czas. Została podjęta rehabilitacja, żeby jak najszybciej był gotowy, by pomóc drużynie - mówił. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Trenerski falstart legendarnego piłkarza. Został zwolniony

 

Jakby tego było mało, problemy ma również Kamil Piątkowski. Obrońca RB Salzburg, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w KAA Gent, również doznał kontuzji w ostatnim meczu ligowym. 

 

- Tutaj jest znak zapytania. Kamil nie dokończył spotkania ligowego z powodu urazu mięśniowego. Nasz doktor jest w kontakcie z doktorem klubowym Kamila. Gdy dostaniemy pełną informację odnośnie wyników badań, to decyzje będą podejmowane. Myślę, że tutaj jest duży znak zapytania - zaznaczył Kwiatkowski. 

 

W związku z potencjalną absencją dwóch środkowych defensorów selekcjoner Fernando Santos postanowił dowołać dodatkowego gracza na tę pozycję. Portugalski szkoleniowiec postawił na obrońcę mistrza Polski. 

 

- Dołączy do nas Bartosz Salamon z Lecha Poznań ze względu na problemy z dwoma innymi obrońcami. 

 

Cała rozmowa w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie