Były trener PGE Skry Bełchatów znalazł pracę! Poprowadzi ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów

Siatkówka
Były trener PGE Skry Bełchatów znalazł pracę! Poprowadzi ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów
fot. Cyfrasport
Joel Banks będzie nowym trenerem Berlin Recycling Volleys.

Berlin Recycling Volleys poinformował, że trener Cedric Enard poprowadzi siatkarzy tego klubu jedynie do zakończenia obecnych rozgrywek. W sezonie 2023/24 drużynę przejmie Joel Banks, były trener PGE Skry Bełchatów.

Cedric Enard jest trenerem Berlin Recycling Volleys od 2018 roku. Trzykrotnie wywalczył z nim mistrzostwo Niemiec (2019, 2021, 2022), zdobył też dwa Puchary Niemiec i cztery Superpuchary. Trzykrotnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie na tym etapie rozgrywek przegrał z Sir Sicoma Monini Perugia.

 

Zobacz także: Dobra wiadomość dla Projektu Warszawa! Doświadczony zawodnik przedłużył umowę

 

Kontrakt Enarda z zespołem ze stolicy Niemiec miał pierwotnie obowiązywać do 2024 roku. 47-letni francuski trener postanowił jednak zakończyć współpracę z przyczyn osobistych.

 

– Trudno mi wyrazić słowami, jak trudna była dla mnie ta decyzja. Kocham ten klub i z zawodowego punktu widzenia prawdopodobnie mógłbym tu zostać do końca kariery. Są jednak sprawy osobiste, które skłoniły mnie do podjęcia tego kroku. Moja rodzina nie mogła być ze mną w Berlinie w tym sezonie, ponieważ moje córki chodzą do szkoły. Czuję, że czas ucieka i chcę spędzić go z nimi jak najwięcej. Czuję też pewne zmęczenie po piętnastu latach nieprzerwanej pracy jako trener klubowy i z reprezentacjami – powiedział szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

 

Kierownictwo klubu spełniło prośbę trenera. Jak wyjaśnia dyrektor zarządzający BR Volleys Kaweh Niroomand, celowo zdecydowano się ogłosić tę informację teraz, aby każdy w drużynie mógł sam przeanalizować sytuację, a następnie skoncentrować się na rozpoczynającej się fazie play-off.

 

– Motywacja jest ogromna, żeby mistrzowski tytuł pozostał tutaj, w Berlinie, na koniec mojego piątego roku. Nasz sezon jak dotąd przebiegał dobrze, ale w nadchodzących tygodniach czekają nas mocni przeciwnicy i duże wyzwania. Moim celem jest oczywiście obrona tytułu – zaznaczył odchodzący trener.

 

Berlin Recycling Volleys znalazł już następcę Enarda. Rolę głównego trenera tej drużyny w sezonie 2023/24 przejmie Joel Banks. 47-letni Brytyjczyk jest jednocześnie trenerem reprezentacji Finlandii. W obecnych rozgrywkach, od lipca 2022 do stycznia 2023 prowadził PGE Skrę Bełchatów. Klub podziękował mu za współpracę po serii ligowych porażek, z powodu braku realizacji postawionych celów.

 

Banks pracował wcześniej jako asystent i trener zespołów z Holandii: Martinus Amstelveen oraz Volley Doetinchem. W latach 2007–12 był asystentem trenera w siatkarskiej kadrze Wielkiej Brytanii. Jako szkoleniowiec Noliko Maaseik wywalczył dwa mistrzostwa (2018, 2019) i jedno wicemistrzostwo Belgii.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie