Czechy - Polska: Znamy sędziego meczu. Mamy z nim dobre wspomnienia

Piłka nożna
Czechy - Polska: Znamy sędziego meczu. Mamy z nim dobre wspomnienia
Fot. PAP
Anastassios Sidiropoulos i Robert Lewandowski podczas meczu Austria - Polska w 2019 roku.

Anastassios Sidiropoulos będzie arbitrem głównym piątkowego meczu Czechy - Polska w eliminacjach Euro 2024. Grek miał już okazję sędziować spotkanie z udziałem reprezentacji Polski. Wówczas zakończyło się to zwycięstwem Biało-Czerwonych.

43-latek jest sędzią międzynarodowym od 2011 roku. Na swoim koncie ma mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z kolei na szczeblu reprezentacyjnym prowadził spotkania Ligi Narodów oraz eliminacji mistrzostw Europy. Od 2009 roku regularnie sędziuje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Grecji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mówią nam, że Santos to skarb. To się dopiero okaże

 

Sidiropoulos był już rozjemcą jednego eliminacyjnego spotkania z udziałem reprezentacji Polski. Miało to miejsce 21 marca 2019 roku. Wówczas drużyna Jerzego Brzęczka grała w Wiedniu z Austrią w eliminacjach Euro 2020. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych 1:0. Autorem jedynego trafienia w tym spotkaniu był Krzysztof Piątek. 

 

Ponadto grecki arbiter prowadził pierwszy mecz w kwalifikacjach Ligi Europy pomiędzy Zorią Ługańsk a Legią Warszawa. Stołeczna ekipa wygrała 1:0. W rewanżu legioniści ponownie okazali się lepsi i awansowali do fazy grupowej rozgrywek. 

 

Asystentami Sidiropoulosa podczas piątkowego spotkania w Pradze będą Polychronis Kostaras i Lazaros Dimitriadis. Sędzią technicznym natomiast będzie Vassilis Fotias. 

 

Transmisja meczu Czechy - Polska w Polsacie Sport Premium 1. Początek studia o godzinie 18:00. Mecz rozpocznie się o 20:45. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie