Rewolucja w czeskiej drużynie przed meczem z Polską? Menadżer reprezentacji zabrał głos

Piłka nożna
Rewolucja w czeskiej drużynie przed meczem z Polską? Menadżer reprezentacji zabrał głos
fot. Polsat Sport
Tomas Pesir

W piątek 24 marca 2023 roku Polska zagra z Czechami mecz eliminacji Euro 2024. O tym spotkaniu porozmawialiśmy z byłym czeskim zawodnikiem, a obecnie menadżerem reprezentacji Czech - Tomasem Pesirem.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport: Wszyscy doskonale pamiętamy mecz Czechy - Polska z Euro 2012. Jak Pan wspomina ten turniej?

 

Tomas Pesir, menadżer reprezentacji Czech: Bardzo dobrze pamiętam ten mecz, oglądałem go w telewizji, bo jeszcze byłem aktywnym zawodnikiem. Cały ten turniej w Czechach wspominany jest wyjątkowo. Atmosfera towarzysząca Euro 2012 była wspaniała, wszyscy byli otwarci i niezwykle pomocni. Dla nas ten turniej był sukcesem, bo wszyliśmy z grupy, dla Polski niestety nie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny reprezentant Polski opuścił zgrupowanie! Rzecznik potwierdził

 

Polska nigdy nie mierzyła się z Czechami w eliminacjach do mistrzostw Europy, tylko raz graliśmy w eliminacjach do mistrzostw Świata. Jak Czesi przygotowują się do tego meczu?

 

To będzie bardzo trudny mecz. Ważne, że jest on na samym początku eliminacji. Bardzo chętnie awansowalibyśmy razem z Polską na Euro 2024, jednak Albania też jest mocna. Jeśli chodzi o nasz zespół, to jest to młoda drużyna. W naszej kadrze jest aż sześciu zawodników, którzy mogliby jeszcze grać w reprezentacji młodzieżowej. Ponadto mamy aż 15 zawodników z rodzimej ligi. W Czechach panuje naprawdę świetna atmosfera, mecz z Polską obejrzy komplet widzów. 

 

W składzie na mecz z Polską znalazło się, aż sześciu debiutantów. Czy to oznacza rewolucje czeskiej kadry, czy też ci zawodnicy są już gotowi do tego, by grać w reprezentacji Czech na najwyższym poziomie?

 

My oglądamy bardzo dużo meczów. Wszyscy nasi zawodnicy są pod pełną obserwacją. Nikt nie znalazł się tu przez przypadek, każdy sobie na to miejsce zdecydowanie zapracował. To naprawdę nasi najlepsi zawodnicy. 

 

 

Transmisja meczu Czechy-Polska Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o 20:45.

Grzegorz Michalewski/DK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie