Ukraiński selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutuje w meczu z Włochami

Piłka nożna
Ukraiński selekcjoner reprezentacji Polski zadebiutuje w meczu z Włochami
fot. Amp Futbol Polska
Trener Dmytro Kameko. Debiut nowego selekcjonera reprezentacji Polski nastąpi w meczu z Włochami.

Ćwierćfinalista ubiegłorocznych mistrzostw świata będzie pierwszym rywalem reprezentacji Polski w ampfutbolu po zmianie selekcjonera. Trener Dmytro Kameko będzie mógł się przekonać, jak jego pomysły działają na tle rywali z Italii. Dwumecz Włochy – Polska zostanie rozegrany w dniach 25–26 marca w Rzymie. – Będziemy testowali wiele elementów, które niedawno wprowadziliśmy do treningu – podkreślił selekcjoner.

Fernando Santos nie będzie jedynym trenerem, który w najbliższych dniach zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Taki sam zaszczyt czeka Dymtro Kameko, który w listopadzie przejął kadrę ampfutbolistów. Ukrainiec szybko wziął się do pracy, bo już w grudniu poprowadził pierwsze treningi z reprezentacją, a w dwóch meczach z Włochami będzie miał okazję sprawdzić, jak dobrze zawodnicy rozumieją jego innowacje.

 

Zobacz także: Polak triumfatorem Nagrody Puskasa!

 

– Zobaczymy, jak wiele chłopaki będą umieli przenieść z treningów na grę przeciwko mocnemu rywalowi – powiedział Kameko. Przeciwnicy będą rzeczywiście silni, bo Włosi to jedna z czołowych drużyn Europy; dotarła do ćwierćfinału mistrzostw świata, w których Biało-Czerwoni zajęli 13. miejsce.

 

– Dwumecz z Włochami służy między innymi temu, żebyśmy wiedzieli, co musimy poprawić przed Ligą Narodów. Gorzej będzie, jeśli okaże się, że teraz nie popełnimy żadnych błędów – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Turniej najwyższej dywizji Ligi Narodów odbędzie się w dniach 16–18 czerwca w Krakowie. Gospodarze zagrają w nim z Turcją, Hiszpanią oraz Anglią.

 

Kameko dotąd związany był z futsalem (jako zawodnik oraz szkoleniowiec w Polsce, Ukrainie i na Białorusi) i to właśnie z tej dyscypliny zaczerpnął wiele innowacji, które od kilku miesięcy przekazuje ampfutbolistom. Nowy trener wprowadził do zespołu funkcję pivota, a więc silnego zawodnika, który w ofensywie gra zwykle tyłem do bramki przeciwnika i utrzymywać się przy piłce oraz rozprowadzać akcje do partnerów.

 

– Ponadto chłopaki, którzy dotąd grali w ataku, teraz mają być ustawieni niżej. Oczekuję od nich dużej wymienności pozycji i kreowania akcji. W meczach z Włochami będziemy też sprawdzać umiejętność szybkiego przejścia z ofensywy do obrony, nad czym dużo pracujemy na treningach – zaznaczył Kameko.

 

Testowanie rozwoju drużyny nie jest jednak jedynym celem sparingów przeciwko tak silnym rywalom, jak Włosi. Wynik również będzie istotny.

 

– Chcemy zwyciężać w każdym spotkaniu. Nie chodzi o to, by sprawdzać postępy, testować taktykę i przegrywać. W sporcie zawsze chodzi o wygrywanie – podkreślił szykujący się do debiutu selekcjoner.

Podobne podejście ma Hubert Mularczyk. Jest on jednym z czterech zawodników powołanych na mecze z Włochami, którzy również oczekują na debiut w kadrze.

 

– To będzie pierwszy sprawdzian tego, jak skuteczne są nasze treningi z ostatnich miesięcy, ale wyniki meczów będą oczywiście ważne. Fajnie jest wygrywać i będziemy robić wszystko, aby pokonać rywali. Jestem dobrej myśli, bo na zgrupowaniach wyglądaliśmy korzystnie – powiedział Mularczyk. dodaje bramkarz Warty Poznań.

 

 

Wyjazd do Rzymu budzi w Mularczyku duże emocje.

 

– Powołanie do reprezentacji i szansa debiutu są spełnieniem marzeń. Chyba każde dziecko uprawiające sport marzy o reprezentowaniu swojego kraju. Bardzo się cieszę, że będę miał taką możliwość – dodał bramkarz Warty Poznań.

 

Pozostali debiutanci w drużynie narodowej to Dominik Abramczyk, Adrian Bąk i Mateusz Warakomski.

 

Mecze reprezentacji ampfutbolu Włochy – Polska zostaną rozegrane w Rzymie – 25 marca (sobota, godzina 17.00) i 26 marca (niedziela, godzina 10.00).

RM, Polsat Sport, Amp Futbol Polska
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie