Czarna seria Czarnych nie zostanie przerwana w tym sezonie! Kolejna porażka radomskich siatkarzy

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali wszystkie mecze na własnym boisku w obecnym sezonie.

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 w meczu 29. kolejki PlusLigi. Gospodarze w obecnym sezonie nie zdołali odnieść zwycięstwa we własnej hali. Na wygraną w Radomiu czekają od grudnia 2021 roku.

Wynik czwartkowego meczu Barkom-Każany Lwów – BBTS Bielsko-Biała (3:1) zagwarantował siatkarzom Cerrad Enea Czarnych utrzymanie w PlusLidze. To mogło mieć wpływ na mobilizację w drużynie na przedostatni mecz sezonu. Jastrzębianie byli już chyba myślami przy półfinałowych bojach w Lidze Mistrzów z Halkbankiem Ankara, zdołali jednak odnieść zdecydowane zwycięstwo.

Premierowa odsłona nie miała wielkiej historii. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli skuteczniejsi w ataku, a w środkowej części seta dwie serie po trzy punkty (11:16, 12:19) właściwie wyjaśniły sytuację. Tomasz Fornal zamknął seta skutecznym atakiem (16:25).

Na początku drugiej partii oglądaliśmy wyrównaną grę obu ekip (8:8). Później radomianie próbowali dotrzymać kroku rywalom, ale od stanu 12:13 poszła seria, która rozstrzygnęła seta. Jastrzębianie wygrali siedem kolejnych akcji (12:20), a w polu serwisowym błysnął Trevor Clevenot. Wynik na 15:25 ustaliła zepsuta zagrywka gospodarzy.

Set numer trzy to udane otwarcie jastrzębian (2:5). Po rozmowie z trenerem Pawłem Woickim gospodarze poderwali się jeszcze do walki. Asami serwisowymi popisali się Wiktor Nowak (8:8) i Damian Schulz (12:13). Później jeszcze raz odrobili straty, gdy Bartosz Firszt zaatakował w linię (17:17). Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy odskoczyli na kilka punktów. Jan Hadrava punktową zagrywką wywalczył piłkę meczową (20:24), a Trevor Clevenot skutecznym atakiem zakończył rywalizację w tym spotkaniu (21:25).

Skrót meczu Czarni - Jastrzębski Węgiel:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (11) – Cerrad Enea Czarni; Trevor Clevenot (19) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Trevor Clevenot (14/21 = 67% skuteczności w ataku + 3 asy + 2 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom zakończą sezon na 15. miejscu. W obecnym sezonie nie wygrali żadnego z piętnastu meczów we własnej hali, a na wygraną u siebie czekają od grudnia 2021 roku. W ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. Jastrzębski Węgiel wskoczył na fotel lidera PlusLigi, ale tracąca punkt Asseco Resovia ma jeszcze do rozegrania w tej kolejce mecz z Treflem Gdańsk.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)

Cerrad Enea Czarni: Paweł Rusin, Timo Tammemaa, Wiktor Nowak, Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Maciej Nowowsiak (libero), Matthew West, Piotr Łukasik. Trener: Paweł Woicki.
Jastrzębski Węgiel: Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Stephen Boyer, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Maksymilian Granieczny (libero), Rafał Szymura. Trener: Marcelo Mendez.

Wyniki meczów 29. kolejki PlusLigi:

2023-03-23: Barkom Każany Lwów – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (15:25, 25:18, 25:18, 25:18)
2023-03-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 17:25)
2023-03-25: Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)
2023-03-25: Cuprum Lubin – LUK Lublin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-26: Projekt Warszawa – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-27: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).