El. Euro 2024: Sensacja w Astanie! Dania na kolanach

Kazachowie sensacyjnie pokonali Duńczyków w el. ME 2024

Sensacją zakończył się pierwszy z niedzielnych meczów eliminacji mistrzostw Europy 2024. Duńczycy, mimo dwubramkowego prowadzenia, przegrali na wyjeździe z Kazachstanem 2:3!

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Kaspra Hjulmanda, którzy po 45 minutach prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach bohatera niedawnego spotkania Danii z Finlandią, Rasmusa Hojlunda. Napastnik Atalanty najpierw wykorzystał długie podanie od Simona Kjaera i delikatnym strzałem przelobował bramkarza Kazachstanu, a kwadrans później dobił obronione uderzenie Mikkela Damsgaarda.

Duńczycy kontrolowali grę, starając się utrzymywać Kazachów z dala od własnego pola karnego. Gospodarze atakowali jednak coraz śmielej i w 73. minucie zdołali strzelić kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu Kazachów z rzutu rożnego, wprowadzony po przerwie Jonas Wind zagrał ręką w polu karnym, a "jedenastkę" pewnym uderzeniem wykorzystał pomocnik CSKA Moskwa Baktijar Zajnutdinow.

"Jastrzębie" poszły za ciosem i w końcówce spotkania zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 86. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Aschat Tagybergen, a kilkadziesiąt sekund później na 3:2 trafił Abat Aimbetow, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła i precyzyjną główką dał Kazachstanowi sensacyjne zwycięstwo.

Kazachstan - Dania 3:2 (0:2)

Bramki: Baktijar Zajnutdinow 73 (k), Aschat Tagybergen 86, Abat Aimbetow 89 - Rasmus Hojlund 21, 35

Czerwona kartka: Aimbetow (Kazachstan, 90+6, za drugą żółtą)