Ogromna sensacja! Modena rozbita w pierwszym finałowym meczu Pucharu CEV

Modena rozbita w pierwszym finałowym meczu Pucharu CEV

Drużna Knack Roeselare wygrała pierwszy mecz finałowy Pucharu CEV. Ekipa z Belgii pokonała Valsa Group Modena 3:0 (25:21, 25:23, 25:21). Starcie rewanżowe odbędzie się 5 kwietnia 2023 roku.

Początek pierwszego seta tego spotkania był wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w połowie partii inicjatywę na parkiecie przejęli siatkarze belgijskiego zespołu, którzy na kilka punktów odskoczyli rywalom. Ostatecznie pierwsza część tego meczu zakończyła się triumfem ekipy Knack Roeselare 25:21.

Porażka w pierwszym secie zadziałała na siatkarzy Modeny jak płachta na byka. Zawodnicy włoskiego klubu zaczęli zdobywać punkt za punktem, dzięki czemu szybko wyszli na prowadzenie. Mimo to ich przeciwnicy już po chwili znaleźli odpowiedź na ich grę i zaczęli wykorzystywać ich błędy. Gra w drugim secie była wyrównana, ale jednak to belgijski zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:23.

Zawodnicy Knack Roeselare mocno rozpoczęli trzecią część spotkania, wygrywając trzy punkty z rzędu. Chociaż siatkarze ekipy z Półwyspu Apenińskiego próbowali jeszcze przeciwstawić się rywalom, to drużyna z Belgii okazał się zbyt mocna. Valsa Group Modena przegrała pierwsze finałowe starcie Pucharu CEV 0:3 (21:25, 23:25, 21:25). Mecz rewanżowy zaplanowany jest na 5 kwietnia 2023 roku.

Valsa Group Modena - Knack Roeselare 0:3 (21:25, 23:25, 21:25)