Z kim zagrają Polacy w czerwcu? Pojawił się nowy kandydat!

Piłka nożna
Z kim zagrają Polacy w czerwcu? Pojawił się nowy kandydat!
fot. PAP/EPA
Polska w czerwcu może zagrać z Kolumbią

W czerwcu Polaków czekać będzie tylko jeden mecz w eliminacjach Euro 2024. Z tego powodu "Biało-Czerwoni" chcieliby rozegrać w tym miesiącu jeden sparing. Chęć zmierzenia się z naszą kadrą wyraża zespół z Ameryki Południowej, który wysłał już w tej sprawie zapytanie.

Długi czas wydawało się, że rywalem "Biało-Czerwonych" w czerwcu będą Niemcy. To spotkanie miało być pożegnaniem z reprezentacją Jakuba Błaszczykowskiego. W przypadku fiasku rozegrania tego spotkania, Polska mogłaby się zmierzyć z Kolumbią. Jak informuje "El Tiempo", działacze kolumbijskiej federacji wysłali PZPN-owi oficjalną ofertę rozegrania meczu towarzyskiego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Santosowe prace. Analiza meczów z Czechami i Albanią

 

Polska nie jest jedynym krajem, do którego Kolumbijczycy wysłali zapytanie. Kontaktowali się też z serbską federacją, która, podobnie jak Polska, w czerwcu ma tylko jeden mecz w ramach eliminacji EURO 2024. Kolumbia przygotowuje się do startu eliminacji mistrzostw świata 2026. W strefie południowoamerykańskiej rozpoczną się one we wrześniu tego roku i zakończą się we wrześniu 2025 roku. 

 

Ostatni raz Polacy grali z południowoamerykańskim zespołem na mistrzostwach świata w Rosji. Mecz w Kazaniu zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem Kolumbii 3:0. Oba zespoły zmierzyły się do tej pory ze sobą sześciokrotnie. Cztery razy lepsi byli Kolumbijczycy, a dwa razy Polacy. Do historii przeszło spotkanie z maja 2006 roku. Kolumbia wygrała w Chorzowie 2:1, a bramkę w tamtym spotkaniu zdobył bramkarz naszych rywali Luis Martinez, który pokonał wykopem z własnego pola karnego Tomasza Kuszczaka.

 

Trzeci mecz Polaków w eliminacjach EURO 2024 zostanie rozegrany 20 czerwca. Na wyjeździe zmierzą się z Mołdawią. Po dwóch pierwszych meczach eliminacyjnych do niemieckiego czempionatu podopieczni Fernando Santosa mają na koncie trzy punkty.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie