Dublet i asysta Lewandowskiego! Barcelona pewnie zmierza po mistrzostwo

Robert Lewandowski otworzył wynik meczu.

Elche i Barcelona zmierzyły się w sobotnim meczu La Liga. Górą okazała się "Duma Katalonii", triumfując 4:0. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 20. minucie. Gola dla podopiecznych Xaviego strzelił Lewandowski, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pokonał golkipera Elche. Jak się okazało, trafienie kapitana reprezentanta Polski było jedynym do przerwy.

Po 10 minutach drugiej połowy było już 2:0 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ansu Fati. Na tym ofensywne popisy piłkarzy Barcelony tego wieczora się nie zakończyły. W 66. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Lewandowski. Dla Polaka był to 17. gol w tym sezonie La Liga.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Barcelony 4:0, a ostatnie trafienie w 70. minucie - po asyście Lewandowskiego - dołożył Ferran Torres. Piłkarze ze stolicy Katalonii zwiększyli tym samym przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt do 15 punktów. W niedzielę "Królewscy" podejmą Real Valladolid.

Elche - Barcelona 0:4 (0:1)
Bramki: Lewandowski 20, 66, Fati 56, Torres 70