Kapitan klubu PlusLigi zakończył karierę! Piękne pożegnanie w niemiłych okolicznościach

Siatkówka
Kapitan klubu PlusLigi zakończył karierę! Piękne pożegnanie w niemiłych okolicznościach
fot. PAP/ Waldemar Deska
Adrian Hunek z drużyną Tytan AZS Częstochowa wygrał Puchar Challenge 2012.

W swym ostatnim meczu w PlusLidze siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3. Przed rozpoczęciem spotkania klub z Bielska-Białej uhonorował swojego kapitana. Adrian Hunek zakończył sportową karierę po 19 sezonach gry w seniorskiej siatkówce.

Adrian Hunek (rocznik 1985) najbardziej znany jest z występów w klubach BBTS Bielsko-Biała (2006–07, 2019–23), AZS Częstochowa (2011–13), MKS Będzin (2013–15) oraz Ślepsk Suwałki (2015–18). W klubach z Częstochowy, Będzina i Bielska-Białej występował w rozgrywkach PlusLigi. Na tym szczeblu grał łącznie przez pięć sezonów i rozegrał 73 mecze. Z drużyną Tytan AZS Częstochowa wygrał w 2012 roku Puchar Challenge.

 

Zobacz także: Doświadczony siatkarz podjął decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie

 

Po raz ostatni wystąpił w spotkaniu BBTS ze Ślepskiem, czyli w konfrontacji drużyn, w których spędził najwięcej sezonów. Niestety, okoliczności pożegnania ze sportową karierą nie były zbyt miłe, bo klub z Bielska-Białej nie miał już szans na utrzymanie w PlusLidze i było to ostatnie spotkanie tego zespołu przed degradacją.

 

 

Co Adrian Hunek będzie robił po zakończeniu sportowej kariery?

 

– Pozostanie w siatkówce. Najprawdopodobniej będzie w sztabie BBTS w przyszłym sezonie – poinformował komentujący to spotkanie Jakub Bednaruk.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie