Zwrot akcji w sprawie selekcjonera! Trener znany z polskich boisk pozostanie na stanowisku

Siatkówka
Zwrot akcji w sprawie selekcjonera! Trener znany z polskich boisk pozostanie na stanowisku
fot. Cyfrasport
Gheorghe Cretu będzie kontynuował pracę jako selekcjoner Słowenii

Gheorghe Cretu jednak dalej będzie dalej trenował reprezentację Słowenii. Rumuński szkoleniowiec przejął kadrę w sierpniu poprzedniego roku i od tego czasu zdążył z nią osiągnąć największy sukces siatkarski tego kraju na mistrzostwach świata.

Cretu został selekcjonerem Słowenii dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata, jednakże nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu dobrego rezultatu – jego reprezentacja dotarła aż do półfinału. Przegrała w nim, z jak się później okazało triumfatorami całej imprezy, Włochami. Finalnie zajęła czwarte miejsce po kolejnej porażce, tym razem z Brazylią. Nie zmienia to faktu, że był to najlepszy w historii kraju wynik na mundialu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy najlepszą drużynę rundy zasadniczej Tauron Ligi!

 

Pod koniec stycznia tego roku słoweńska federacja siatkarska ogłosiła, że współpraca z Cretu dobiega do końca. Według doniesień powodem takiego obrotu spraw miał być brak porozumienia przy negocjacjach przedłużenia kontraktu. Finalnie udało się jednak dojść do zadowalającej obie strony umowy.

 

– Jestem bardzo zadowolony, że mogę kontynuować moją pracę w reprezentacji Słowenii, w projekcie, w który wszyscy zainwestowaliśmy wiele emocji. Wiele z nich, związanych z ostatnimi mistrzostwami świata, jest nadal obecnych. Z pewnością pomoże nam to na drodze do realizacji marzenia i celu, jakim jest zakwalifikowanie się na igrzyska – powiedział 54-letni szkoleniowiec.

 

Przed reprezentacją Słowenii kolejne wyzwania w aż trzech różnych turniejach. W czerwcu i lipcu kadra Cretu weźmie udział w rozgrywkach w Japonii, Francji i na Filipinach. Odbędą się one w ramach Ligi Narodów.

 

– Od dłuższego czasu koordynujemy działania z selekcjonerem. Mieliśmy wzloty i upadki. W końcu wszyscy byliśmy w stanie nabyć wystarczająco dużo pozytywnej energii i woli, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla reprezentacji Słowenii. Nasze doświadczenie z Cretu jest niezwykłe. Wiem, że drużyna narodowa i słoweńscy kibice podzielają bardzo pozytywną opinię o nim. Dlatego tak długo nalegaliśmy na rozmowy, aby pozostał na stanowisku selekcjonera. Cieszę się, że pomyślnie zakończyliśmy negocjacje – powiedział prezydent Słoweńskiej Federacji Piłki Siatkowej Metod Ropret.

 

Cretu rozpoczął już proces werbowania do kadry narodowej. W sobotę przebywał w Weronie, gdzie oglądał Rokę Možičę w ćwierćfinale mistrzostw Włoch, a dzień później towarzyszył Gregorowi Ropretowi na meczu w Mediolanie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Odbojkarska zveza SLO (@slo_volley)

MSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie