Real upokorzył Barcelonę na Camp Nou! Puchar nie dla Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie sięgnie po Puchar Króla.

FC Barcelona i Real Madryt zmierzyły się w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla. O trofeum w finale powalczą "Królewscy", którzy w środę wygrali 4:0 i wyeliminowali ekipę ze stolicy Katalonii.

Gdy wydawało się, że przerwy kibice śledzący to spotkanie nie zobaczą goli, w doliczonym czasie gry Real odrobił straty z pierwszego meczu. Na listę strzelców tuż przed przerwą wpisał się Vinicius Junior, finalizując szybką kontrę "Królewskich".

Świetny koniec pierwszej połowy i... równie doskonały początek drugiej. Kilka minut po przerwie Real zdobył drugą bramkę - tym razem autorstwa Karima Benzemy, który wykorzystał dogranie Luki Modricia. Jak się okazało, na tym strzeleckie popisy podopiecznych Carlo Ancelottiego tego wieczora się nie zakończyły. W 58. minucie drugie trafienie zanotował Benzema, wykorzystując rzut karny.

W 81. minucie Francuz skompletował hat-tricka, podwyższając prowadzenie Realu na 4:0 i - jak się okazało - ustalając rezultat El Clasico. Warto dodać, że Benzema zanotował trzy trafienia również w ostatnim ligowym meczu "Królewskich" - w starciu z Realem Valladolid zrobił to w zaledwie siedem minut.

W pierwszym meczu, który rozegrano w marcu w Madrycie, górą okazała się Barcelona, triumfując 1:0 po samobójczym trafieniu Edera Militao.

Wcześniej do finału, który zostanie rozegrany 6 maja w Sewilli, sensacyjnie awansowała Osasuna. Klub z Pampeluny okazał się lepszy od Athletiku Bilbao.

FC Barcelona - Real Madryt 0:4 (0:1)