Obrońca tytułu wyeliminował Borussię Dortmund w ćwierćfinale Pucharu Niemiec

RB Lipsk pokonał Borussię Dortmund w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

Broniący trofeum RB Lipsk pokonał u siebie Borussię Dortmund 2:0 i awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Bramki zdobyli Timo Werner (33.) i Węgier Willi Orban (90+6.). We wtorek z rozgrywek odpadł Bayern Monachium.

Kwadrans przed końcem spotkanie w Lipsku trzeba było przerwać na kilkadziesiąt sekund, bo na stadionie zgasły reflektory. Prawie 50 tysięcy kibiców na trybunach skwitowało to śmiechem.

We wtorek niespodziankę sprawił SC Freiburg, który pokonał w Monachium lidera ekstraklasy Bayern 2:1. Decydujący gol padł w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego, a zdobył go Lucas Hoeler.

Był to drugi mecz Bawarczyków pod wodzą Thomasa Tuchela, który zastąpił zwolnionego Juliana Nagelsmanna. Pracę w tym klubie rozpoczął od wygranej w ligowym meczu na szczycie z Borussią Dortmund 4:2, ale już w drugim spotkaniu został pokonany.

Z kolei we Frankfurcie nad Menem Eintracht pokonał Union Berlin 2:0. Obie bramki zdobył najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik gospodarzy, Francuz Randal Kolo Muani (11. i 13.).

W półfinałach zagrają wyłącznie kluby ekstraklasy. Do tej rundy awansował też VfB Stuttgart, który pokonał drugoligowy FC Nuernberg 1:0.

Losowanie par półfinałowych zaplanowano na poniedziałek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 2 i 3 maja. Finał - 3 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Bramki: Timo Werner 22, Willi Orban 90+6