Przełamanie Polaka! Strzelił gola w lidze belgijskiej

Karol Fila z golem

Były piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski Karol Fila strzelił gola dla Zulte Waregem w wygranym na wyjeździe 5:1 meczu z Eupen w 33. kolejce belgijskiej ekstraklasy. To pierwsza bramka w tym sezonie zawodnika wypożyczonego z francuskiego RC Strasbourg.

24-letni obrońca trafił do siatki już w piątej minucie, otwierając wynik spotkania. W drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę, a w 90. minucie został zmieniony.

Bohaterem gości był mierzący prawie dwa metry napastnik Zinho Gano - strzelec trzech goli.

Fila w przeszłości występował w Lechii Gdańsk, z której w czerwcu 2021 roku przeszedł do Strasbourga. W pierwszym sezonie rozegrał 16 meczów we francuskiej ekstraklasie, ale w rundzie jesiennej obecnej edycji tylko dwa i zdecydował się na przejście - na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu - do "Essevee" (przydomek Zulte Waregem).

Jego zespół zajmuje 16. miejsce w belgijskiej ekstraklasie z dorobkiem 27 punktów.