Gigantyczna kontrowersja w ostatniej akcji seta! Trener wpadł w furię po decyzji arbitrów (WIDEO)

Ta sytuacja wywołała ogromne dyskusje zarówno wśród zawodników Aluron CMC Warty Zawiercie i Indykpolu AZS Olsztyn, sztabów szkoleniowych obu ekip, a także wśród kibiców. Czy w ostatniej akcji trzeciego seta sędziowie popełnili koszmarny błąd, czy też zupełnie słusznie nie dopatrzyli się pomyłki ze strony siatkarza ekipy z Zawiercia?

Sytuacja miała miejsce przy stanie 29:28 w trzecim secie. Akcja skończyła się blokiem Dawida Konarskiego, ale pojawiło się pytanie, czy wcześniej Michał Szalacha nie utrudniał rozegrania Karolowi Jankiewiczowi.

Po weryfikacji wideo sędziowie Paweł Burkiewicz i Maciej Twardowski podjęli decyzję, że w tej sytuacji nie było błędu siatkarza gospodarzy, co oznaczało koniec seta.  Trener Javier Weber i zawodnicy z Olsztyna byli innego zdania, nie wpłynęło to jednak na zmianę decyzji.